200 Kalori Yakmanın Yolları

200 Kalori Yakmanın Yolları

Birçoğumuz yediğimiz o leziz pastaların vücudumuza yüklediği kalorileri yakmanın tek yolunun koşu bandında saatlerce koşmak olduğunu sanıyor olarabilir. Fakat kalorilerden kurtulmanın başka yolları da var. Aslında vücudumuzu her hareket ettirdiğimizde kalori harcarız. Önemli olan harcanan bu kalorinin miktarıdır. Bakın ortalama 200 kaloriyi bir defada yakmanın yöntemleri nelermiş. (Ortalama 150 kiloluk bir kişi göz önüne alınarak hesaplama yapılmıştır)

Tepeye Çık ve İn : Kendinize hedef bir tepe seçin. Bu apartmanınızın onuncu katı da olabilir dik ve engebeli bir sokak da olabilir. Zirveye ulaşın ve geldiğiniz gibi aşağı inin. Bunu 10 kez tekrarlayın.

Yüzün : Ortalama 20 dakikalık bir yüzüş size bol bol kalori kaybettirir. Yüzmek ayrıca omuz ve karın kaslarınız için de ideal bir egzersiz olacaktır.

İp Atlayın : Çocukken en sevdiğimiz oyunun yıllar sonra bize kilo vermede faydalı olacağı kimin aklına gelirdi. İp atlayarak dakikada 11 kalori yakabilirsiniz. Bu durumda 20 dakika ip atlayarak 200 kalori gibi bir miktarı yakmanız söz konusu olabilir.

Artistik Patinaj : Televizyonda severe kizlediğimiz patenciler dakikada yaklaşık 6 kalori harcarlar. Bu durumda yarım saat paten kayarak 200 kalori harcayabilirsiniz.

Kar Küremek : Evinizin önündeki karları küreyerek de kalori vermeniz mümkün. Bu yorucu aktivite size yarım saatte 200 kalori harcatacaktır. Ayrıca omuz ve sırt kaslarınızı da geliştirmiş olacaksınız.

Ev İşleri : Günlük bir ev işi size 200 kalori harcatır. Güzel bir müzik eşliğinde temizlik yaparak kilo vermenin tadına varın.

Koşun : Koşmak da kalori harcamanızı sağlar. Ortalama yarım saatlik hafif tempolu bir koşu 200 kalori harcamanız için yeterli olacaktır.

Ağırlık Kaldırmak : Kendinizi çok yormayacak ağırlıkları kaldırıp indirmek de size dakikada kalori harcatır. Ağır tempoda ve kendinizi dinleyerek, çok yormayacak şekilde ağırlık kaldırmanız gerektiğini unutmayın.

Kayak Yapın : Dakikada 5.5 kalori harcamak için güzel bir yöntemdir. Ayrıca omuz kaslarınız için de iyi bir egzersiz olacaktır.

Çocuklarınız İle Vakit Geçirin : Bol bol eğlenin ve 15 dakikada 90 kalori yakın. Aileniz ile vakit geçirmek size ve çocuklarınıza iyi gelecektir.

POPÜLER YAZILAR