Bir Saatte 1200 Kalori Yakın

Bir Saatte 1200 Kalori Yakın

Yemek yemeği seven ve atıştırmalıklarla vakit geçiren birisi için kilo vermek daha zordur. Çükü verdiğiniz kilonun daha fazlasını kötü yemek yeme alışlanlığını yüzünden geri alırsınız. Bu durumda kilo vermek için uygulanacak iyi bir egzersiz yanında yemek yeme alışkanlığınız için de sıkı bir diyet yapmak faydalı olacaktır.

Saatte 1200 kalori yakmak ise hayal gibi görünse de swing denen ağırlık toplarıyla pekiala mümkün görünüyor. Ancak yeni başlayanlar için bir kaç tavsiyemiz var. Öncelikle hafif ağırlıklarla başlamalı ve ilerleme kaydettikçe bu ağırlıklaır yavaş yavaş arttırmalısınız. Sizi yoracak ağırlıklarla başlamak hem bedeninize zarar verebileceğiniz hem de başarısız olduğunuzu hissettiğinizde motivasyonunuzu kaybetmenize sebep olacaktır. Yeni başlayanlara günlük 50 çalışma öneriyor ve hergün biraz daha fazla yapabileceğinizi hatırlatarak saatte 1200 kaloriyi nasıl yakabilecğeiniz konusunda size bir kaç tüyo veriyoruz.

  • Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ayak parmaklarınız hafif dışa doğru dönük olmalı. Bir ayağınızı ağırlık topunun arkasında konumlandırın.
  • Bir sandalyede oturup ellerinizi ileriye itin. Bir şeyleri yakalıyormuş gibi omuzlarınız ile birlikte vücudunuzu gerin. Bu sırada ağırlık topu size ihtiyacınız olan enerji yakımı için yardımcı olacaktır.
  • Ağırlık topunu elleriniz arkada birleşecek şekilde tutun. Sonrasında da ağırlık topunu sarhoş bir bowling oyuncusu gibi ayaklarınızın arasından ileriye fırlatmaya çalışın.
  • Elinizdeki ağırlığı yukarı doğr sallayı geri gelirken bir direnç uygulayın ve hızını yavaşlatın. Bu hareketi düzenli şekilde devam ettirin. Bu hareket sırasında oldukça dikkatli olun. Zira elinizdeki ağırlık sizin dışarı savrulmanıza sebep olacak bir ivme oluşturacaktır. Ayaklarınız yere sağlam basmalı ve kaslarınızı bu ağırlık topunu kontrol edebilmek için senkronize bir şekilde kullanabilmelisiniz

Şimdi kaç kalori yaktığınıza bir bakalım;

Eğer hepsini birlikte yapar ve bunu aksatmadan rutin bir şekilde uygularsanız gayet güzel bir kalori kaybı yaşarsınız. Fakat aşağıda vereceğimiz alori yakım değerlerinin kullanılan ağırlık topunun büyüklüğü ve bir hareketi ne kadar doğru uyguladığınza bağlı olarak değişebileceğini hiç bir zaman unutmamalısınız. Değerler ortalama ve tahmini değerlerdir.

Çalışmalarımızda dakika başına ortalama 15-20 kalori yaktığımızı tespit ettik. Bu durumda dakikada çalışılan ağırlığı 5 katına çıkararak toplam kalori yakımınız da 100 kaloriye ulaştırmanız mümkün görünüyor.

Bu hesap ile şu sonuca ulaşıyoruz: Saatte 1212 kalori yakımına ulaşmak için, 20 ile 35 kilo arasında olan bir ağırlık kullanarak 250-300 tekrar ile çalışması yeterli oluyor.

POPÜLER YAZILAR