Buzdolabınızda Olması Gereken Sağlıklı Besinler

Buzdolabınızda Olması Gereken Sağlıklı Besinler

Eğer sağlıklı beslenmek ve kilo vermek istiyorsanız buzdolabınızda sürekli bulunması gereken bazı gıdalar vardır. Sürekli elinizin altında ve sağlıklı beslenme için ihtiyacınızı karşılayacak bazı besleyici gıdalar şöyle;

Limon : Doğrudan salata ve yemeklere katabileceğiniz gibi içeceklerinize de aroma katmak için limonu rahatça kullanabilirsiniz. Vitamin deposu limonu sıkıp buzdolabına hazır içilebilecek halde bekletirseniz aklınıza her geldiğinde buz gibi bir bardak limonata olarak tüketebilirsiniz.

Yoğurt : Bu besleyici ve lezzetli yiyecek buzdolaplarımızın baş köşesinde yer alır. Çoğunlukla sade tüketmeye alıştığımız yoğurdu meyve parçacıklarıyla da yiyebilirsiniz. Bir kase yoğurdu sade ya da yemeklerinize sos olarak tüketebilirsiniz.

Yumurta : Protein deposu yumurtayı da buzdolabımızdan eksik etmeyiz. Buzdolabınızda bir kaç haşlanmış yumurtayı yenmeye hazır bir halde çok bayatlamayacak şekilde tutabilir ve gözünüze iliştiğinde alıp hemen tüketebilirsiniz.

Humus : Yüksek protein ve düşük kalori bakımından oldukça faydalıdır. Salata sosu olarak da afiyetle tüketebilirsiniz.

Ispanak : Hemen hemen her yemeğe katıp tüketebileceğiniz ıspanak A vitamini bakımından zengin bir besindir. Pizza, makarna, sandviç, çorba ve salatalarınıza katıp sağlıklı beslenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu sağlıklı sebzeyi buzdolabınızdan eksik etmemeye çalışın.

POPÜLER YAZILAR