Egzersiz Sınıflarıyla Motivasyonunuz Tavan Yapsın

Egzersiz Sınıflarıyla Motivasyonunuz Tavan Yapsın

Spor yaparken en büyük sorun olan motivasyonu sürekli tutmanın en kolay yolu egzersizi grup ile yapmaktır. Bahsettiğimiz bu spor grubu bir fitness sınıfı, aerobik dersi, facebook grubu olabilir. Hatta instagramda karşılaştığınız bir spor sever kullanıcının paylaştığı kardiyo fotoğraflarına yorum yazıp diğer insanlarla bilgi paylaşımı bile olabilir. Burada amaç yapılan spor hakkında diğer insanlarla olan bilgi alışverişi ile büyüyen sosyal dinamiklerdir. Yeter ki sizi ateşleyecek diğer insanlarla iletişim halinde olacağınız bir topluluk bulup içine dahil olun.

Topluluk içerisinde spor yaparken oluşacak rekabet güçlü bir motivasyon doğuracaktır. Etrafınızdaki diğer insanların sizi hareketlendirmesi ve enerjinizin sonuna kadar egzersizi birlikte yapmanız olası.

Ayrıca çalışmanızı grup halinde yapmanız için bir etken de fiyattır. Kişisel eğitimler katılacağınız herhangi bir sınıftan daha pahalıdır. Örneğin özel hoca tutup fitness çalışma programına ortalama 200-300 Lira harcayacakken aynı sporu bir sınıfta aylık 80-90 Liraya mal edebilirsiniz.

Beraber çalıştığınız sınıf arkadaşlarınızla arkadaş olup sıkı dostluklar kurmanız da cabası. Spor sınıfları sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak için çok uygun bir ortamdır.

POPÜLER YAZILAR