Spor Salonu mu? Evinizin Salonu mu?

Spor Salonu mu? Evinizin Salonu mu?

Kilo vermek ya da biraz kas yapmak için spor salonlarına koşarız. Zorlu programlarla saatlerce çalışır ve spor salonundan çıkıp evin yolunu tutarız. Peki spor salonu yerine kendi salonunuzda fazla kilolarınızdan kurtulabileceğinizi söylesek? Evinizi spor salonunda kullandığınız aletlerle donatamayacağınıza göre spor salonundan alacağınız randımanı evde almak nasıl mümkün olabilir?

Evinize sığacak küçük yardımcılarla başlayın. Örneğin ip atlama az yer isteyen ve oldukça etkili bir egzersizdir. Evinizde ip atlayarak kalori yakabilir ve ip atlamak için ille de spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Aynı şekilde minik bir dumble set işinizi pekiala görebilir. Dumbellar fazla yer kaplamaz ve işiniz bittiğinde evinizin bir köşesine iliştirebilirsiniz. Koşu bandı da evinizin bir köşesinde durabilir ve fazlalıklarınızın yakılması için koşu bandını kullanabilirsiniz.

Bu gibi temel egzersizler için spor salonu şart olmasa da disiplininizi ilk günkü gibi tutmak ve çalışmalara azimle devam etmek evinizin rahatlığında biraz zor olabilir.

POPÜLER YAZILAR