Spor Salonuna Gitmeye Üşenenlere Öneriler

Spor Salonuna Gitmeye Üşenenlere Öneriler

Sabah 5 de kalkıp zifiri karanlıkta spor salonuna gitmeye üşenebilirsiniz. Alarm çaldığında ertele butonuna basıp uyumaya devam edebilirsiniz. Spora gitmemek için bahaneler de üretmeniz mümkün. Bunların hepsi aslında büyük bir hevesle başladığınız spor salonunuzdan yavaş yavaş uzaklaşıyor olduğunuzu gösteriyor. Ama üzülmeyin spor salonuna gitmeden de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapacağınız kaliteli bir diyet programı yanında aşağıda size önereceğimiz egzersiz yöntemlerini deneyip kilolarınıza veda edebilirsiniz;

Mutlu olmak için ip atlayın, kilo vermek için de... Ekranların en mutlu yüzlerinden biri olan Miranda Kerr de ip atlayıp mutluluğu yakalayanlardan biri. "En stresli dönemlerimde bile ip atlayıp stresten uzaklaşıyorum" diyen Kerr bunu alışkanlık haline getirmiş. Kilo vermenin yanında psikolojik durumunuzu da olumluya çeviren bir egzersizdir ip atlama. Normal bir hızda ip atlayarak sadece 30 dakika içinde tam olarak 322 kalori harcamanız mümkündür. İp atlama en ucuza mal edebileceğiniz egzersizlerden biridir ve uzun süre ip atlayarak deli gibi kalori yakarsınız. Bunu duymak bile insanın mutlu olmasına yetiyor değil mi :)

Bir çember kapın ve kalçanızı sallamaya başlayın. Kalça sallama konusunda en iyilerden biri hiç kuşkusuz Shakira'dır. Siz onun kadar iyi olmasanız da sorun değil. Bir hulahop çemberi satın alıp sokakta çalkalamaya hemen başlayabilirsiniz. En iyi ter atma yöntemlerinden biridir. Faydasını kısa sürede görebileceğiniz bu egzersizi tek başınıza yapabileceğiniz gibi arkadaş çevreniz ile birlikte eğlenceli vakit geçirerek de yapabilirisniz.

Eğer tüm bunlar siz yeterli gelmiyorsa elbette size spor salonununda sistemetik bir egzersiz programı ile ter atmak kalıyor. Fakat bu bile yediklerinize dikkat etmemeniz durumunda size pek bir fayda sağlamayacak. Hayatınıza hareket katıp sağlıklı beslenmeye özen gösterirseniz çok kısa sürede bunun faydasını tüm bedeninizde hissetmeye başlayacaksınız.

POPÜLER YAZILAR