Su İçmek Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Su İçmek Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Herkes su içmenin kilolarınızdan kurtulmaya yardımcı olup olmadığını merak eder. Peki gerçek nedir? Su içerek kilolarınızdan kurtulabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Bazı uzmanlara göre su içmek ile yağ yakımı arasında hiç bir bağlantı yok. Fakat bazı uzmanlar da dolaylı yoldan kilo vermeye yardımcı bazı aktiviteleri tetiklemesi sayesinde sizi sonuca ulaştırabileceğini düşünüyor.

Yeterince su almak hayati bir mesele. Su sizi kısmen tok tutar. Fakat su başlı başına bir öğün değil. Doğal olarak bir öğünü sadece su içerek geçirmek çok mantıksız. Gün içinde bolca su tüketimi vücudunuza faydalı bir aktivitedir. Yeterli su alıp almadığınız idrarınızın açık sarı renkte olmasıyla anllaşılabilir. aşırı su tüketimi de susuz kalmak kadar tehlikelidir. Dolayısıyla bu ikisi arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekiyor.

Su yapılacak sağlıklı bir diyetin güzel bir enstrumanı olabilir. Şişkinlik yaparak aşırı yemenizi önleyebilir. Direk bir etkisi olmasa da uzmanlar su içmenin kilo vermek için uyguladığınız diyet ve spora katkıda bulunacağında hemfikir.

 

POPÜLER YAZILAR