Yoga Seks Hayatınızı İyileştirir

Yoga Seks Hayatınızı İyileştirir

Şunu kabul edelim; esnek olmamak yatak odanızda sorun çıkarabilir. Yoga vücudunza esneklik kaznadırdığı gibi kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Esneklik sağlığınıza büyük ölçüde faydalı olacaktır. Yoga sayesinde seks sırasında daha farklı ve esneklik gerektiren pozisyonlarda zorlanmayacak ve partnerinizi şaşırtacaksınız.

Gevşeme ve Arzu

Gerginlik ve stress hem kadın hem erkek için ölümcüldür. Uzun süreli gerginlikler vücudunuzun kortizol hormonu salgılamasına neden olur. Kortizol seks hayatınızı bitirir, sağlığınıza olumsuz etki eder. İşte bu noktada stresin baş düşmanı rahatlama ve derin nefes yoga ile birlikte vücudunuza zindelik kaznadıracaktır. Çok kısa sürede partneriniz sizdeki değişikliği fark edecek ve bu her ikinizi de mutlu edecektir.

Vücudunuza Güvenin

Çirkin bir vücuda sahip olduğunuzu düşünmek güveninizi zedeler. Bu durumda partneriniz ile yatağa girmek istemeyecek ve muhtemel zevklerden mahrum kalacaksınız. Yoga vücudunuzu dik tutar ve kendinize olan güveniniz geri gelir. Yoga sürekli uygulandığında zihinsel ve bedenen kendinizle başışık olmanızı sağlar.

Fizyolojik İyileşmeler

Yukarıdaki faydaların kesin ölçümü zor olsa da yapılan araştırmalar gösteriyor ki; yoga yapan kadınlar seks sırasında daha olumlu ve etkili tepkiler veriyor. Yoga yapan kadınların %75'inde uyarılma, orgazm ve genel memnuniyet açısından daha olumlu tepkiler alındığı görülmektedir.

POPÜLER YAZILAR