10 Dakikada Stresten Uzaklaşın

10 Dakikada Stresten Uzaklaşın

Çoğu insan stresten uzaklaşıp rahatlamanın yolunu bir kadeh şarapta bulurken sağlık uzmanları sakinleşmek için daha doğal yolları öneriyor. Bir şişe alkol ile vücudunuza vereceğiniz zararın yanında yoga gibi meditasyon araçları ile hem sağlıklı hem de kısa sürede rahatlamanız mümkün.

Adım 1 : Sessiz Bir Yerde Oturun

Bu hiç kolay değil farkındayız. Özellikle büyük şehirde yaşayanlar için sessizlik elde edilmesi arzulanan büyük nimetlerden biri. Elinizden hiç bir şey gelmiyorsa iki kulağınıza takacağınız kulaklıklarınızla yapay bir sessiz ortam yaratmaya çalışın. 10 dakika boyunca sessizce olduğunuz yerde kalın.

Adım 2 : Elektronik Eşyalarınızı Kapatın

Cep telefonunuz, televizyonunuz ve hatta bilgisayarınızı kapatın. Bilgisayarınızı kapamanız mümkün değilse bile en azından monitörünü kapatın.

Adım 3 : Rahat Bir koltuk Bulun

Geleneksel bağdaş kurma pozisyonu çoğu zaman ağrılara yol açabilir. Amacımız tamamen rahatlamak. Rahat bir koltuk bulup öylesine oturun. Avuçlarınızı yukarı bakacak şekilde dizlerinize koyun. Gözlerinizi kapatıp dinlenin.

Adım 4 : Meditasyona Başlayın

Eğer rahat bir koltuk bulduysanız ve sessizliğe kavuşabildiyseniz meditasyona başlayabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın. Nefesinizi rahatlatmak için 10 dk boyunca sakince burnunuzdan soluk alıp verin. Bu sırada kafanızdan kendiniz ile ilgili güzel düşünceler geçirin. Kendinizi sevin. Kendinizi şımartın. Kendinizi mutlu edin. Şu an olmak istediğini yerleri düşünün.

Stresten arınmak için beden ve ruh ikilisini mükemmel bir uyum içinde rahatlataran bunu başarabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR