7 Dakikada Fit Kalın

7 Dakikada Fit Kalın

Overhead SquatBacaklarınızı kalçanız genişliğinde açarak başparmaklarınızı dışarı doğru açın. Bir havlu ya da bez parçasını avuçlarınıza alıp kolalrınızı omuz genişliğinde açarak yukarı kaldırın. Omuzlarınızın topuklarınız ile aynı hizada olmasına dikkat edin. Şimdi bu pozisyonu bozmadan çömelip ayağa kalkın. Bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

Airplane - Superman Extensions


Yüzüstü yatın ve kollarınızı omuzlarınızın hizasına getirip iki yana doğru uzatın. Dirseklerinizi hafifçe kırın. Tüm gövdeniz ile birlikte kol ve bacaklarınızı yerden geriye doğru kaldırın. Bu hareketi yaparken kollarınızı ileriye doğru uzatmayı unutmayın. Şimdi de kolarınızı tekrar geriye doğru alarak gövdenizi de yere hafifçe bırakın. Bu hareketi de 10 ile 15 defa tekrar edin.

Scissor Lunges

Bacaklarınızı kalça genişliğinde açıp ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sol bacağınız ile yere doğru alçalın. Şimdi birden bire yukarı sıçrayın. Bacaklarınızın poziyonunu yer değiştirip ilk pozisyonu alın. Şimdi tekrar sıçrayıp havada iken bacak değiştirin. Dikkatli olup bu hareketi üç dört kez tekrarlayın.

Standing Bird Dog
Kollarınızı her iki yana doğru açarak sağ bacağınızı arkadan yukarıya doğru kaldırın. Şimdi öne doğru eğilip sol kolunuzu da öne doğru uzatın. Sağ kolunuz bu pozisyonda iken gövdenize paralel şekilde durmalı. Bu pozisyonda bir kaç saniye kalıp ilk başladığınız pozisyona dönün. Hareketinizi diğer kol ve bacakları yer değiştirerek beş altı kez tekrarlayın.

Mountain Climbers
Plank pozisyonunda iken ellerinizi omuzlarınızın altında tutun. Sol dizinizi göğsünüzüne doğru yaklaştırıp tekrar başlangıç pozisyonunuza dönün. Şimdi aynı harekete diğer bacağınız ile başlayıp 20-30 kez tekrar edin.

Squat Thrusts
Bacaklarınızı birleştirip kollarınızı iki yana koyun. Dizlerinizi tam kırarak yere çömelin. Avuçlarınızı yere koyun. Kollarınızdan destek alarak sıçrayıp ayaklarınızı arkaya doğru uzatın. Şimdi bacaklarınızı tekrar öne getirip ilk pozisyonu alın. Ayağa kalkıp aynı hareketi 15 kere tekrar yapın.

Pike Walk - Pushup Combo
Bacaklarınızı birleştirin ve kollarınızı iki yana doğru salın. Avuçlarınızı yere değidirip şınav pozisyonu alın. Beş altı kez şınav çekip ilk pozisyona gelin.

POPÜLER YAZILAR