8 Adımda Kilolarınızdan Kurtulun

8 Adımda Kilolarınızdan Kurtulun

Yaz geldiğinde insanlar kışın aldıkları kilolarla insan içine çıkmakta zorlanırlar. Tüm kışı bol bol yatarak ve yemek yiyerek geçirenler ise bu durumdan en çok rahatsız olacak insanlardır. Fakat çok kısa sürede yaza kolayca hazırlanabileceğinizi bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yazımızda sizi yaza hazırlayacak basit diyet ipuçlarını bulacaksınız.

1. Sürdürülebilir kilo kaybı için yapılması gereken ilk şey organize olmaktır. Planlı bir diyet size her zaman başarının anahtarını sunacaktır. Yeter ki azimle ve uygun planlanmış bir diyet programıyla kilo vermek için ilk adımı atın. Sonrası çorap söküğü gibi gelecek ve yaz için ihtiyacınız olan motivasyona ve ideal kilonuza kolayca kavuşacaksınız.

2. Yemeklerden sonra egzersiz yapın ve bunu asla aksatmayın. Yemeklerden sonra basit bir 15-20 dakikalık yürüyüş sırayla insülin düzeylerini düşürür ve vücuttaki yağ metabolizmasını optimize ederek glikoz seviyelerini azaltmaya yardımcı olacaktır.

3. Mini detoks ile kilo kaybetmeye hemen başlayın. İşlenmiş ve paketlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca uzak surun.

4. Haftada 5-6 gün sıkı bir beslenme planı uygulayın. Daha sonraki günlerde kendinizi şımartıp dışarıda yemek yiyebilirsiniz. Eğer bu şekilde yaparsanız uygulamaya çalıştığınız diyeti deva mettirmek daha kolay olur ve kendinizi bu konuda kolayca motive etmiş olursunuz.

5. Çikolata krizlerini aşmak için atıştırabilecek sağlıklı gıdalara yönelin. Fındık, fıstık, havuç ya da kereviz gibi ön aperatifler bu konuda size yardımcı olacaktır.

6. Ev yemeklerinizi işten döndüğünüzde hemen yiyebilecek şekilde hazır bulundurmalısınız. Bu işten yorgun gelen insanların telefona sarılıp dışarıdan yemek söylememeleri için çok önemli bir önlemdir. Eve gelir gelmez buz dolabınızı açıp dün yaptığınız yemekleri afiyetle yiyebilir ve dışarıdan sağlıksız yemeklere yönelmemiş olursunuz.

7. Her yemekten sonra bir fincan yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin. Yeşil çayın ihtiva ettiği polifenol ve kafein sayesinde yağ yakımını arttırdığı tespit edilmiştir.

8. Her öğünde güçlü bir sebze çorbası tüketebilirsiniz. Bunu rutine bağlar ve devam ettirmeyi başarabilirseniz hızla kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

Tabiki tüm bu diyet hazırlıklarınızı güzel bir egzersiz programı ile taçlandırabilirseniz kilolarınız sizi hızla terk edecektir. Kilo vermenin yanında sporun sağlığınızı da olumlu etkileyeceğini asla unutmayın.

POPÜLER YAZILAR