Aşk Tutacaklarından Kurtulmak Egzersizle Mümkün

Aşk Tutacaklarından Kurtulmak Egzersizle Mümkün

Bel bölgenizdeki küçük çaplı yağlar sorun değildir. Beslenme tarzınız şişmanlatan türden yiyeceklerden oluşuyorsa yağlanma fazlalaşacaktır. Spor salonlarında uzun zaman geçirmek yada az yemek uğruna aç kalmak bu bölgeyi eritmez. Acısız birtakım egzersizler ve aşırı yememek çözüm olacaktır. Terleyecek misiniz? Elbette, ancak çabalamadan da olmaz. İşte birkaçı:

Bu, geleneksel bir Pilates hareketi: yerde oturun ve bacaklarınızla ayaklarınızı yerden yukarı kaldırın. Dizlerinizi doksan derece açıyla bükün. Göğsünüzü kırk beş derece geriye bükün. Kollarınızı önünüzde getirip avuç içlerinizi birbirine bastırın. (Vücudunuz V harfi şeklini almalıdır ama dizleriniz bükülü olacak.) Nefes alırken tekrar oturun ve nefes verirken, kollarınızı sağ yanınızda yere değene kadar bükün. Sonra kollarınızı merkeze getirip nefes alın. Sonra nefes vererek aynı işlemi sol tarafa doğru uygulayın. 25 defa tekrarlayın.

Dik durun: İster inanın, ister inanmayın, masa başında çalışırken yada yemek yerken dik oturmak, yürürken dik durmak, farkedilir ölçüde aşk tutacaklarınızı etkileyecektir. Örneğin bilgisayar başındayken uzun bir biçimde oturun ve karın kaslarınızı nazikçe gerginleştirin. Bu hareket, zamanla, büyük bir fark oluşturacaktır.

POPÜLER YAZILAR