Badem İle Hazırlanan Lezzetli Diyet Yemekleri

Badem İle Hazırlanan Lezzetli Diyet Yemekleri

Amerikalılar badem için çıldırıyor. USDA verilerine göre madem tüketimi 2006/2007 ile 2012/2013 sezonu arasındaki altı yılda ikiye katlandı. Bademin karın yağlarını azaltma, düşük kolesterol, daha az inflamasyon ve kalp sağlığını iyileştirme gibi faydaları olduğu biliniyor. Sizin için hazırladığımız bir kaç öneri ile diyetinize lezzet ve sağlık katabilirsiniz.

Kayısı ve Bademli Kahverengi Pilav

Tatlı ve tuzlu lezzetleri aynı anda tüketmenizi sağlayacak bu fikir diyetiniz için oldukça farklı bir alternatif olacak. Diyet yemeğinizin içine biraz badem ve kepekli tahıl karıştırın.

Kızarmış Bademli Tavuk Salatası

Hem et hem sebze ihtiyacınızı aynı anda almanızı sağlayacak bu tarif ile salatalara tat katmış olacaksınız. Bademi salatanızdan da eksik etmemeye çalışın.

Üzüm ve Kızarmış Bademli Rustik Kavurma

Oldukça tatlı ve besleyici bir tarif. Bademi çiğ tüketebilecğeiniz gibi kızartma ya da kavurma şeklinde de rahatça yiyebilirsiniz.

Yulaf-Badem Karışık Meyveli Cips

Taze çilek ve badem ile dolu koca bir tabak düşünün. Hem lezzetli hem de faydalı bir öğün geçirmek için bu önerimizi dikkate alabilirsiniz. Ayrıca misafirlerinizi etkilemek için bu tarifi kullanabilirsiniz.

Tavuk ve Badem Mantısı

Hem tahıl, hem et hem de bademin bu müthiş karışımı size oldukça farklı bir tat deneyimlemenizi sağlayacak.

Badem ve Keten Tohumu İle Karışık Berry Muffins

Bu antioksidan ve omega-3 deposu tarifte lezzet patlaması yaşayacaksınız. Kek yemeyi seven tüm aile bireyleri rahatlıkla tüketebilir.

Sherry, Krem, ve Badem İle Hazırlanan Kızartma Et Bonfile

Çok besleyici bir öğündür ama her porsiyonda tam 350 kalori alacağınızı unutmamalısınız.

POPÜLER YAZILAR