Bebek Gibi Bir Cilt İçin 5 Etkili Öneri

Bebek Gibi Bir Cilt İçin 5 Etkili Öneri

Cildinizin bebek gibi ışıl şışıl ve sağlıklı görünmesi için uygulamanız gereken bir kaç adım var. Öncelikle cildinizi dinlendirmelisiniz. siz dinlenirken cildiniz de mesaiye başlayacak ve yeni hücrelerin oluşumu için harekete geçecektir. Hemen ardından size bu konu hakkındaki en büyük tavsiyemiz asla ama asla makyajlı bir suratla yatağa girmemeniz olacak. Mutlaka temiz bir yüz ile yatağa girmeli ve uykuya bu şekilde dalmaya özen göstermelisiniz. Makyaj cildinizin gözeneklerini kapatıp dökülmelere yol açacaktır. Tüm gece cildinize yapabielceğiniz en büyük kötülük de herhalde bu olacaktır.

Kullandığını makyaj malzemelerine de dikkat etmelisiniz. Ürün seçersen özellikle bazı maddeleri içeren kremlerden uzak durun. Bunların başında retinol geliyor. Retinol ilaveli ürünler kızartı ve kaşıntıya sebep olacağı için cildinizi tahriş etme olasılığı yüksektir. Tercih etmeniz gereken ürünler ise cildinizdeki hasarı tersine çevirip onarım yapan kolajen, peptidler, ve anti-oksidan içeren çeşitli ürünlerdir.

Sekiz saat kesintisiz uyku cildinize de size de iyi gelir. Uyku kalitesi de cildinizin yıpranmaması için dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden biridir. Uykuya dalmadan yatakta telefonu kurcalamak çok sık yapılan hatalardan biridir. Telefonunuza gelen mavi ışık uykunuzu getiren melatonin hormonu üretimini önleyebilir. Bu da tüm gece yatakta dönüp durma ile sonuçlanan kalitesiz bir uyku uyumanıza sebep olacaktır. Tavsiyemiz yatağa girmeden bir kaç dakika önce telefonunuzu kapayıp zihninizi boşaltabileceğiniz egzersizlerden birini denemek olacaktır. Yatmadan önce zihninizi boşaltarak kaliteli bir uyku için iyi bir adım atmış olacaksınız.

Duygusal stres, kirlilik, dehidratasyon, ve sigara cildinize zarar vermek için adeta yarışırlar. Dolayısıyla cildinize değer verin ve onu yıpratacağını düşündüğünüz her şeyden mutlaka uzak durmaya çalışın. Örneğin yaşlanma etkilerinin büyük nedeni cildinizin güneş ışınlarına maruz kalmasıdır. Gündüz güneş ışınlarında mümkün olduğunca korunmanız gerekiyor. Hatta kışın bulutlu günlerde bile yansıyan güneş ışınları cildinize zarar vermek için adeta birbirleriyle yarışır.

POPÜLER YAZILAR