Bembeyaz Dişler İçin 3 İpucu

Bembeyaz Dişler İçin 3 İpucu

Herkes bembeyaz dişlere sahip olmayı ister. Ama çoğumuz dişlerimizi beyaz tutabilmek için çok çaba harcamayız. Diş fırçalamak ya da ağız temizleyici gargara ile her gece dişlerimize bakım yapmak bazılarımıza zor gelebilir. Ayrıca diş etlerinde sorun olan ya da dişlerini fırçalarken ağrı ve sızı duyanlar da diş bakımlarını bu bahanelerle aksatabilir. Oysa dişlerimizin sürekli beyaz kalması için yapmamız gereken çok basit aktiviteler mevcuttur. Bu yazımızda sizlere dişlerinizin daha beyaz kalması için bir kaç ipuçu vereceğiz.

Öncelikle midenize herhangi bir şey indirdiğinizde mutlaka ağzınızı çalkalayın. Bir şeyler atıştırdığınızda dişlerinizin arasına kaçan yiyecekler siz fark etmeseniz bile bazen sizi utandıracak bir görünüm sergilemenize sebep olabilir. Bunu engellemenin en basit yolu tabiki her atıştırmanın ardından ağzınızı en az 30 saniye boyunca çalkalamaktır.

Kahve ya da çay içerken içine biraz krema ya da süt karıştırın. Herkes aşırı kahve ya da çay  tüketiminin dişleriniz üzerinde leke bıraktığını bilir. Durum böyle olunca da kahve keyfinize ara vermenize gerek kalmadan yapmanız gereken tek şey içine biraz krema ya da süt karıştırmak olmalıdır. Böylece kahvenin dişlerinize yapışan sıvısının kimyasını değiştirmiş olacak ve dişlerinize yapışmasını biraz da olsa engellemiş oalcaksınız.

Yeşil yapraklı sebzeleri tüketin. Brokoli ve lahana gibi sebzeler içerisindeki mineraller dişlerinizi korumaya yardımcı olur ve sağlıklı beslenmenize de katkıda bulunur.

Tüm bu ipuçları yanında, mutlaka ama mutlaka dişlerinize özen gösterip diş fırçalamayı ihmal etmemenizi söylememize bile gerek olmadığını asla unutmayın.

POPÜLER YAZILAR