Beyaz Dişler İçin Birkaç İpucu

Beyaz Dişler İçin Birkaç İpucu

Bembeyaz dişler ve sağlıklı bir gülümseme için diş doktorunda geçireceğiniz onca zaman ve harcayacağınız yüzlerce lira çoğumuzun gözünde büyür. oysa dişlerinizin televizyonda gördüğünüz ünlülerinki gibi bembeyaz ve sağlıklı görünmesi için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Öncelikle diş sararmalarını engellemek için kahve,çay ve kırmızı şarap gibi içecekleri biraz azaltmanız ve mümkünse tamamen bırakmanız şart. Bu tip asitik içecekler diş minenizi zayıflatacak ve sadece diş renginize değil diş sağlığınıza da zarar verecektir. Şeker ürettiği asitler yüzünden dişinizin en azılı düşmanıdır. Bu yüzden sadece şekerli içecekleri değil meyve soları ve kola gibi içecekleri de azaltmalısınız.

Kurutulmuş meyve ve sebzeler parlak dişler için harika bir seçimdir. Çiğ kereviz, elma, armut ve havuç gibi meyveleri çiğneyerek yemek de dişlerinize iyi gelecektir. Bu tip yiyecekler ayrıca tükürük üretimini hızlandırıp diş aralarında bakteri oluşumunu engeller. Tükrük dişlerinizi temizleme özelliğine sahiptir.

 

POPÜLER YAZILAR