Bir Odanızı Yoga Odası Yapın

Bir Odanızı Yoga Odası Yapın

Yoğun bir günün ardından evinize gelip huzur bulmak için bir odanızı yoga odası yapmaya ne dersiniz? Evden işe geldiğinizde sakin bir müzik ve loj ışıkta kendi evinizin rahatlığında yoganın dinlendirici etkisini tüm vucudunuzda hissedebilirsiniz. Üstelik bunun için pahalı araçlara ya da büyük aletlere ihtiyacınız da yok. Yapmanız gereken odanızın bir kaç yerinde ufak değişiklikler yapmak.

Odayı huzur veren seslerle doldurun. Bunun için bir mp3 player, küçük bir müzik seti ya da ipod yeterli olacaktır. Unutmayın yoga için sakinlik şart ve bu sakinlik için de huzur veren bir müzik ya da su seslerinin olduğu bir CD yeterli olacaktır.

Odanın döşemesi ahşap ya da sıcak bir halı olabilir. Yoga matını yerleştirebileceğiniz bir köşe bulup bu sımsıcak ortamda yoga yapmaya ve meditasyon hazırlıklarına hemen başlayabilirsiniz.

Küçük bir bonsai ağacı ya da sevdiğiniz çiçeklerle dolu küçük bir saksı odaya doğanın esintilerini getirmeye yardımcı olacaktır. Dışarıdaki güneşi içeri getirecek küçük bir pencere de yoganız için gerekli ortam için size katkıda bulunacaktır.

Yoga yaparken kullanacağınız havlunuz da sürekli yanınızda olabilir. Böylece matınızdan kalkmadan terinizi silebilir ve evinizde yoga yapmanın tahatlığı ile işiniz bitince kirlenen havlu ve diğer aksesuarlarınızı çamaşır makinenize atabilirsiniz.

Her nekadar mekanın önemi olmasa da, yoga gibi huzurlu bir sporu en azından size huzur verecek bir yerde yapmanın rahatlığını yaşayın.

POPÜLER YAZILAR