Bisikletle Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bisikletle Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kapalı ortamda bisiklet ile kalori yakmaya çalışıyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar var. Özellikle bunun size fayda sağlayacak bir spor olmasını istiyorsanız bunu kuralına uygun yapmanız gerekir.

Öncelikle bisiklete sıkı tutunun. Bisiklet sürmenin amacı kilo vermek ise doğru duruş çok önemlidir. Kalori yakmaya çalışırken uygun pozisyonda olmazsanız yarardan çok zarar görürsünüz. Ayrıca bisikletin direksiyonundan tutmamak boşuna pedal çevirmek demek. Çünkü gerekli kasları çalıştıramamanız anlamına gelir ki bu da boşa harcanan enerji demektir.

Bisiklet sürerken kalçanız mümkün olduğunca sabit kalmalıdır. Bunun aksi hareketler kalça ve diz sorunlarına yol açacaktır. Ayak koordinasyonunuzu sağlayın. Bir pedalı iterken öbürünün çekilmesi gerektiğini unutmayın. Bu açıdan bisiklet kullanırken bu işe konsantre olursanız harcadığınız enerjiyi tam olarak kaslarınızı geliştirmek için harcayabilirsiniz.

Kaslarınızdaki yanmayı hissedin. En uygun pozisyonda kaslarınızın cayır cayır yandığını hissedersiniz. Doğru bir duruş bisikletten en fazla faydalanmanız için çok önemlidir.

 

POPÜLER YAZILAR