Buğday Diyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Buğday Diyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Genç biriyseniz ve şeker hastalığınız yoksa kan şekeri sizi çok da ilgilendirmiyor olabilir. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız yüksek kan şekerinin karındaki yağ birikimine yol açan yüksek insülini tetiklediğini unutmamalısınız. Sürekli buğday ve yan ürünleriyle beslenenlerin insülin değerlerinin arttığı bunun da açlık hissini arttırdığı için daha fazla yemeğe neden olduğu bilinen bir gerçek. Buğday ekmeğinin kan şekerini arttırdığı biliniyor.

Buğday Diyeti Zayıflatır mı?Bunun yanında buğdayı da tamamen kesmek diyabet, hipertansiyon ve kalp hastalığı gibi sorunları tetikleyebilir. Aynı zamanda reflü ve irritabl bağırsak sendromu (IBS) belirtileri artabilir. Aradaki dengeyi iyi sağlamalı ve yapılan diyetlerde buna çok dikkat edilmelidir.

Aslında burada önemli olan yapılan diyetin içeriğine dikakt edip ihtiyacımız olan günlük besinlerin tamamını barındırmasıdır. Yeterli besin alamamak güçsüz düşmeyi ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olacaktır. Bunun gibi olumsuzluklardan en az seviyede etkilenmek için vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve besinleri uygun miktarda almaya özen göstermelisiniz.

POPÜLER YAZILAR