Daha Az Yemek Yemenin İpuçları

Daha Az Yemek Yemenin İpuçları

Eğer amacınız kilo vermek ise yapmanız gereken şeyin sağlıklı gıdaları ihtiyacınız olan günlük kalori miktarına uygun şekilde tüketmek olduğunu zaten biliyorsunuz demektir. 1.179 katılımcı ile yapılan yeni bir araştırmada katılımcıların tabaklarına koydukları yemeğin ortalama yüzde 90 ını yedikleri görüldü. Bu durumda, tabağımıza koyduğumuz yemekler o öğün aldığımız kaloriyi doğru orantılı olarak etkiliyor diyebiliriz.

Tabağa koyduklarınız midenize gidiyor demek hiç de yanlış olmaz. O halde yemek yemeden önce ihtiyacınız olan gıda miktarını iyi ayarlamalı ve fazlasını tabağınıza koymamalısınız. Bir diyetin en büyük özelliği ihtiyacımız olan miktarı tüketmek olduğuna göre, diyete başlamanın altın kuralı da tabağımıza koyduğumuz yemeklere dikkat etmek olabilir.

Bunun üstesinden gelemiyorsanız tabakları küçültmeyi deneyin. Böylece önünüzdeki tabak daha az yemek ile çabucak dolacak ve siz de tabağınızı bitirmenin hazzıyla yemekten daha çabuk kalkacaksınız. Aşırı yükleme yapmaktan kurtulmanın yanında tabağınızı bitirmiş olmanın tatminkarlığını da yaşamış olacaksınız.

Ayrıca yemeğe başlamadan önce iştahınızı düşürecek aperatifler atıştırmak da iyi bir çözüm olabilir. Sonuçta yemeye oturduğunuzda kurt gibi aç olmak yerine önceden yediklerinizin midenizde oluşturacağı doygunluk hissi ile daha az yemek yemiş olacaksınız.

Diyet yapıyorsanız sıkı bir program uygulamalı ve bunu da güzel bir egzersiz çalışması ile taçlandırmalısınız. Unutmayın yedikleriniz kadar yaktıklarınız da vücudunuzun yağ biriktirmesi için bir başka etkendir. İhtiyacınız olandan daha fazla yemek yemek ve aynı zamanda ihtiyacınız olandan daha az hareket etmek sizi şişmanlığa doğru götürecektir. Aynı şekilde ihtiyacınız olan kadar yiyip, gün boyu hareketli vakit geçirmek de sizi fazla kilolarınızdan kurtaracaktır.

POPÜLER YAZILAR