Daha Genç Görünen Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Daha Genç Görünen Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Hepimiz her gün aynaya uzun uzun bakar ve derimizin gözle görülemeyen hasarlarla karşı karşıya kaldığını fark etmeyiz bile. Cildimize zarar verebilecek çok fazla etken mevcut. Bunlardan en bilineni dostumuz güneştir. Güneşten korunmak cilt sağlığımız ve bununla birlikte genç görünmek için çok önemlidir. Uygun ve yeterli bir geniş spektrumlu (UVA ve UVB) koruma sağlayan güneş koruması için içerisinde titanyum dioksit, çinko oksit ve avobenzon bulunan güneş kremlerini kullanabilirsiniz.

Herkesin Güneş Koruyucuya İhtiyacı Vardır

Ten renginiz açık ya da kapalı olması güneş kremi kullanmamanız için bahane olamaz. Teninizin rengi ne olursa olsun herkesin güneş kremi kullanmaya ihtiyacı olduğunu asla unutmayın. Bazı insanlar güneşe karşı diğerlerinden daha duyarlı olabilir.

En iyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

5 Liraya da 100 Liraya da losyon satın alabilirsiniz fakat ürünün fiyatı ne olursa olsun içerisinde alfa hidroksi ihtiva eden losyonlar tercih edilmelidir.  Önemli olan ürünü kullandıktan sonra cildinize olan etkisini iyi gözlemlemektir. Cildinizi kurutmayan ve pul pul dökmeyen ürünler işini layıkıyla yapıyor demektir.

Ev Yapımı Cilt Bakımı Çözümleri

Cildiniz için evinizde kendinizin hazırlayacağı basit çözümleri de kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce her cildin farklı cevaplar verebileceği unutulmamalı ve bu konuda uzman bir hekime başvurmanızda fayda olacağını hatırlatmak isteriz.

  • Kabartma tozu ve su ile ölü deri tabakasından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu karışımın içine üzüm, turunçgiller, şeker kamışı, elma ve armut ekleyebilirsiniz.
  • Kaşıntı önleyici antiinflamatuar etkisi sağlayabilmek için yulaf ezmesi kullanabilirsiniz.
  • Vücudunuzu nemli tutacak yollar deneyebilirsiniz.
  • Kahve telvesi bir antioksidandır. Vücudunuzdaki kızarıklıkları kısa sürede geçirir.

POPÜLER YAZILAR