Daha Hareketli Yaşamak Elinizde

Daha Hareketli Yaşamak Elinizde

Hareketli bir yaşam çoğu zaman sağlık getirir. Vücudunuzun ihtiyacı olan hareket günlük yaşamınıza entegre etmeniz gereken bir alışkanlık olmalıdır. Şimdi günlük yaşamınızda farkında olmadan hareket etmenizi sağlayacak bir kaç tüyo vereceğiz;
 
Müziğin Sesini Açın : Çoğu insan müzik çalarken oturduğu yerden ya da ayakta ise kalçalarını hareket ettirerek tam da istediğimiz şeyi yapar. Sevdiğiniz bir müzik sizi hareket için zorlayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken fırsat buldukça müziğin sesini açıp kendinizi ritme uydurmak olmalıdır.
 
Köğeği Dışarı Çıkarın : En son ne zaman güzel ve uzun bir yürüyüş için dışarı çıktınız? Yürümek harika bir spordur. Bunu köpeğinizi gezdirerek ya da arkadaşlarınız ile sohbet ederek daha keyifli hale getirebilrisiniz. Hiç farkında olmadan bütün mahalleyi turlamış ve ihtiyacınız olan hareketi sğalamış olursunuz.
 
Toplu Aktivitelere Katılın : Arkadaşlarınız ile yapacağınız aktiviteler size bolca hareket etme imkanı verecek. Tüm mahalle ile gittiğiniz bir piknik ya da bir haftasonu serinlemek için gideceğiniz yüzme ideal bir hareket ortamı sağlar.
 
Aynı Anda Birden Çok İş Yapmayı Deneyin : Koşu bandında iken epostalarınızı kontrol edebilir ya da günlük gelişmeler için haber okuyabilirsiniz. Ya da kondisyon bisikletinizi TV önüne koyarak pedal çevirdiğiniz esnada pekiala kilometrelerce yol yapabilirsiniz. Aynı şeyi pilates ya da yoga sırasında da yapabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR