Diyet Kola İçerek Kilo Vermek Mümkün Mü?

Diyet Kola İçerek Kilo Vermek Mümkün Mü?

Diyet kolanın size kilo verdirebileceğini ortaya çıkaran yeni bir araştırma ezber bozmaya devam ediyor. Ortalama 300 kişi ile yapılan araştırma da iki gruba ayrılan deneklerden bazıları diyet kola içerken diğer bazı deneklerin hiç kola içmemeleri sağlandı. 12 hafta sonra hiç kola içmeyen deneklerin yaptıkları spor ile birlikte 12 kilo verdiği görülürken diyet kola içen deneklerin tam 14 kilo verdiği gözlendi.

Fakat hemen heyecanlanmayın. Bu araştırma size diyet kolanın kilo verdirdiğini kesin kes kanıtlamaktan çok uzak. Çünkü kolanın içinde (diyet olsun olmasın) türlü tatlandırıcılar ve aşırı miktarda şeker bulunur. Bunları bünyenize almanız sağlığınıza büyük tehlike oluşturur. Deneyde diyet kola içen deneklerin kendilerini motive etmiş olmaları ve kilo vermek için yaptıkları egzersizleri hayatlarına normal yiyecekler ile devam eden diğer denek grubuna göre daha fazla çalışmış olma olasılıkları daha yüksek.

Diyet kolanın ne kadar diyet olduğu henüz bir muamma. Normal kolanın açtığı zararların ne kadarına yol açıyor bilemiyoruz. Diyet kolayı kilo verdiren süper bir içecek olarak görmek de doğru olmaz.

POPÜLER YAZILAR