Doğurganlığı Arttıran 5 Yiyecek

Doğurganlığı Arttıran 5 Yiyecek

Doğurganlığı arttırmak için bazı uzmanlar belli besinlerle yüklü diyetleri öneriyor. FloLiving.com yazarı Alisa Vitti'de doğurganlığı arttırmaya yardımcı olacak aşağıdaki besinleri bol bol tüketmeyi tavsiye ediyor;

Avakado

Doğurganlığı arttıracak doymamış yağların bol miktarda olduğu meyvedir. Tüp bebek çalışmaları sırasında avakadoyu bol bol tüketen anne adaylarının tüketmeyenlere göre daha başarılı oldukları ortaya çıktı.

Ayçekirdeği

Haftada üç kez vir avuç dolusu ayçiçek doğurganlığı arttırır. Çinko bakımından oldukça zengin bir besin olan ayçekirdeği üreme hormonlarınızı dengelemeye yarar.

Tarçın

İnsülin azaltıcı etkisi vardır ve yumurtlama oranını arttırmaya yardımcı olur. Tatlılarınıza bol bol serpip yiyebilirsiniz.

Yumurta

Haşlanmış ya da kaynamış olsun fark etmez. Haftada en az iki adet yumurta tüketmeyi ihmal etmeyin. D vitamini ile B6 vitaminlerini bünyesinde barındırır. Hamilelik için gerekli hormonları tetikler.

Buğday

İnsülin ve testestreon oranını dengeler. Haftada üç kez akşam yemeklerinde birer avuç kadar pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

 

POPÜLER YAZILAR