Donuttan Daha Fazla Yağ İçeren Sağlıklı Yiyecekler

Donuttan Daha Fazla Yağ İçeren Sağlıklı Yiyecekler

Yağlar hakkındaki yaygın görüş kötü bir şey olduklarıdır. Aslında yaplar uygun miktarda olduklarında hayat kurtarır. Bir donutta bulunan 14 gr yağı içeren daha sağlıklı gıdaların ne olduklarını merak ettiniz mi?

Yarım Avakado

Yarım bir avakadoda diyabet oranınızı dengelemeye faydalı olan 15 gr yağ bulunmaktadır. Karın bölgesindeki yağlanmayı gidermede faydalı olan bu yağlar doğal yoldan alındığı için de oldukça sağlıklı bir etkiye yol açacaktır. Bir donut yerine yarım bir avakado yemeniz aynı yağ oranını vücudunuza alıp daha sağlıklı bir öğün geçirmenizi sağlayacaktır.

İki Yemek kaşığı Fıstık Ezmesi

İki ekmek kaşığı fıstık ezmesi alarak vücudunuza 14 gr yağ yüklemesi yapmış oluyorsunuz. Bunun ortalama yarısı doymamış yağlardan oluşur. Doymamış yağlar Tip 2 diyebet ve kalp hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olan besinlerdir.

3 Büyük Yumurta

Kahvaltıda 3 büyük yumurta yiyerek 14 gr yağ alırsınız. Yumurta, doymuş ve doymamış yağ oranı açısından oldukça dengeli bir besindir.

12 Adet Zeytin

Yeşil ya da siyah fark etmez, kahvaltınızda 12 adet zeytin tüketerek 15 gr yağ almış olursunuz. Zeytinin sağlığa faydalarını zaten herkes biliyor. Bir donut yiyeceğinize 15 zeytin tüketin ve vücudunuza getireceği faydaların yanında bir de aynı oranda yağ yüklemesi yapmış olun.

POPÜLER YAZILAR