Dünyada Trekking Yapabileceğiniz 5 En İyi Yer

Dünyada Trekking Yapabileceğiniz 5 En İyi Yer

Bu yazıda, yürüyüş tutkunları için 5 klasik trekking alanına yer verdik. Hepsi de sağlam ciğerler, fit bacaklar ve iyi bir ön hazırlık gerektiren yerler. Yine de bu parkurlardan herhangi birine gitmek isterseniz, ömür boyu sürecek deneyimlerle ödüllendirileceksiniz.

GR20, Fransa:

Efsanevi parkuru bitirmek 15 günü alıyor. Ormanlar, granit alanlar, rüzgarın süpürdüğü kraterler, buzul gölleri, seller, bataklıklar, makiler, karla kaplı zirveler ve düzlükler. Ancak, kolay bir alan değil: Yol kayalıklı ve bazen dik. Köprüler ince. Kayaların yüzeyleriyse kaygan. GR20, Porto Vecchio'nun kuzeyindeki Balagne'deki Calenzana'ya bağlı.

Inca Yolu, Peru:

33 kmlik bu antik çağ parkuru, Inkalar tarafından yapılmış. Her yıl üzerinden binlerce kişi gelip geçiyor. Parkur, Kutsal Vadi'den Machu Picchu'ya kadar uzanıyor. Güney Amerika'nın en ünlü parkuru olma özelliğini taşıyor.

Pays Dogon, Mali:

Dogon'lu insanların toprağı, Africa'nın en nefes kesici bölgesi. İki ila on gün boyunca herhangi bir yere uzanabilen bir yol. Uçuruma inşa edilmiş, terkedilmiş eski konutlar bulunmakta.Dogon köyleri, yolcuğuluğun en sıradışı yanı.

Everest Ana Kampı, Nepal:

Kala Pattar'daki 5.545 metreye ulaşan bir yükseklik... Bu üç haftalık parkur, muhteşem bir manzaraya sahip. Solu Khumbu'nun insanları tarafından kalabalık hale geliyor.

Hindistan Himalayası, Hindistan:

Dünyanın en büyük dağ menziline sahip olan bu parkur Hindistan yönünde. Eğer dünyadan yalıtılmış bir yerde bulunma fikrini severseniz, Himachal Pradesh'de trekking yapmayı düşünmelisiniz. Bu son derece zorlu yürüyüş, antik çağ ticaret yolunu takip ediyor. Bölgeyi görünce insan buranın insanlara göre değil, tanrılara göre olduğunu düşünüyor.

POPÜLER YAZILAR