Elektronik Sigaralar Tehlikeli mi?

Elektronik Sigaralar Tehlikeli mi?

Elektronik sigaraların kapalı yerlerde kullanılması bir çok ülke tarafındna yasaklandı ve bu yasaklar dünyanın tümüne hızla yayılıyor. Ülkeler elektronik sigaraları duman salınımı yapmamasına rağmen yasaklamaya devam ediyor. Elektronik sigaraların ne kadar tehlikeli olduklarını henüz kimse bilmiyor fakat gerçek sigaradan daha tehlikeli olmadıkları kesin. Ancak bağımlılık konusunda en az sigara kadar tehlikeliler.

Elektronik sigaraların içindeki kapsüllerdeki nikotin miktarı gerçek sigaralaırn onda biri kadar olsa da bağımlılık konusunda gerçek sigara etkisi yapıyorlar. Propilen ve gliserin elektrronik sigaralarda en çok kullanılan kimyasallar. Bu kimyasalların doz miktarı ve vücuda verdikleri zararları henüz kesin olarak bilmiyoruz. Ancak elektronik sigaralar içinde bulunan ısıtma bobinleri ile kimyasal bir tepkimeye girip vücuda zarar veren başka bir zehre dönüşme ihtimalini de göz önüne almak gerek.

Her ne olursa olsun tüm sigaraların sağlığa zararlı olduğunu ve elektronik de olsa sigara kullanımının vücudunuza zarar verdiğini unutmamalısınız.

POPÜLER YAZILAR