Elektronik Yoga Hocanız

Elektronik Yoga Hocanız

Yoga huzur verir ve sizi dinçleştirir. Yoga yapmak zor olmasa da biraz tecrübe gerektirebilir. Şimdi yoga yaparken teknolojiden de faydalanabileceksiniz. LED ışıklı ve sensörleriyle size klavuz edecek bir minder düşünün. Lunar Europe tarafından geliştirilen, "Tera" olarak adlandırılan bu cihaz sayesinde yoga yapmak çok kolay ve eğlenceli bir hal alıyor.

LED ışıkları sayesidne sensörlerden gelen bilgileri değerlendirip el ve ayaklarınızı tam olarak nereye koyacağınızı gösteriyor. Herhangi bir hareketi yanlış yaptığınızda sizi uyarıyor. Performansınızın her anını kaydedip değerlendirebiliyor ve sonraki seanslar için size yoga programı hazırlayabiliyor. Üstelik tabletinize indirdiğiniz program sayesinde hareketlerinizi senktonize olarak görüntüleyip değerlendirebiliyor.

Kısacası bu aletin tecrübeli bir yoga eğitmeninden hiç bir farkı yok diyebiliriz.

Yogayı bazen rahatlamak bazen ağrılarımızdan kurtulmak ya da bazen sadece eğlenmek için yapabiliriz. Önemli olan hareketleri doğru zamanda ve uygun şekilde yapabilmek. Bu durumda özellikle yeni başlayanlar için rehberlik edecek bir kaynak şart. Ya da tecrübeli yoga severler yeni yoga pozisyonları öğrenmek isteyebilirler. Tüm bu ihtiyaçların tümünü teknoloji sayesinde oturma odamıza bir tuşa basarak getirmek uzay çağını yaşamak gibi bir his uyandırıyor.

Fakat her ne olursa olsun teknoloji size sadece yol gösterir. Yogayı sürekli hale getirmek ve belki de bir yaşam felsefesi yapmak sizin elinizde. Bu sporun ruhunu ve bize verebileceklerini gerçek anlamda kavramaya başladığımızda ondan daha çok faydalanmaya başlıyor olacaksınız.

Her zaman yeni şeyler arayan insanlar için yoga keşfedilmeyi bekleyen derin sular gibidir.

POPÜLER YAZILAR