En İyi Aletsiz Egzersizler

En İyi Aletsiz Egzersizler

Bir egzersiz sırasında belli kasların çalışmasına odaklanmak ve o kas gurubunu geliştirmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Fitness hareketi doğru yapıldığında tam da hedeflenen kas gurubu çalışır ve istenen hedefe ulaşılmış olur. Aynı şekilde hareketi yanlış uygulamak da hem kaslarınız için fayda sağlamaz hem de onlara zarar verebilir.

Aslında sadece fitness çalışmak değil aynı zamanda sağlıklı beslenmek de önemlidir. Bu ikisini dengeli bir şekilde uygulamak en idealidir.

Atlama hareketleri herhangi bir ağırlık aleti kullanmadan belli kaslarınızı kolayca çalıştırmanızı sağlar. Özellikle tek bacak üzerinde atlama hareketini deneyebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki bu hareketler de tüm diğer kas yapıcı hareketler gibi dikkatlice yapılması gereken fitness hareketleridir.

Şınav çekmek de aletsiz yapabileceğiniz en ideal fitness hareketlerinden biridir. Tek kolunuzu kullanarak da şınav çekebilirsiniz ama bu konuda da dikkatli olmalısınız. Kollarınızı yormadan ama yanmalarına izin vererek yapacağınız çok tekrarlı şınav hareketleri size mekan sıkıntısı yaşatmadan dilediğiniz gibi çalışmanızı sağlayacaktır.

 

POPÜLER YAZILAR