Epilasyon ve Ağda Hastalıklara Karşı Savunmasız Hale Getirebilir

Epilasyon ve Ağda Hastalıklara Karşı Savunmasız Hale Getirebilir

Houston Texas Üniversitesi'nde yapılan yeni bir araştırmaya göre ağda yapan kadınların cinsel hastalıklara yakalanma riskine maruz kalabilecekleri tespit edildi. Özellikle cinsel organ yakınlarında yapılan ağda temizliği sonrasında açılan gözeneklerden cinsel hastalıklara neden olabilecek zararlı vürüslerin vücuda temas etme olasılığından bahsediliyor.

Yani ağda yaparak derinizi çeşitli virüslere karşı savunmasız bir hale getiriyor olabilirsiniz. Ağda, tıraş, iç çamaşırınızdan kaynaklanan küçük yırtıklar ve hatta seks sırasındaki deformasyonlar bile olsa, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların neden daha virüslerin bulaşmasına sebep olabiliyor.

Cildinizin ağda ya da traş ile deforme olduğuna inanıyor ve bunun etkilerini vücudunuzda gözle görülür bir şekilde yaşıyorsanız seks sırasında daha dikkatli olmalısınız. O esnada cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha savunmasız olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Epilasyondan sonra en az bir gün beklemek sizi şüpheleriniz karşısında rahatlatacaktır. Bu süre zarfında cildiniz kendisini yenileyip açılan gözenekleri kapatacaktır. Fakat bir günün sonunda cildinizde kızarıklık ya da kanama gibi belirtilerle karşılaşırsanız cildinizin tamamen iyileşmesi için ona biraz daha süre vermeniz gerekecektir.

Cildinizin epilasyondan rahatsız olduğunu ve her traştan sonra çeşitli tepkiler verdiğini gözlemlediğinizde bunu doktorunuz ile paylaşmanız gerekiyor. Tedavisi yapılmayan cilt problemleri zamanla tüm cildinize yayılabilir ve bu da geri dönüşü olmayan hasarlar vermesine sebep olabilir. Bu durumda cildinize çok iyi bakmanız gerektiğini ve ona gerekli özeni göstermeniz gerektiğini de asla unutmamalısınız.

POPÜLER YAZILAR