Evde 20 Dakikalık Kardiyo Egzersizler

Evde 20 Dakikalık Kardiyo Egzersizler

Spor salonuna gitmeye vakit ayıramayanlar için harika bir fikrimiz var. Şimdi tv izlerken bile reklam aralarını sağlıklı yaşamak için kullanabileceksiniz. Günde sadece 20 dakikanızı ayırıp uygulayabileceğiniz bu müthiş egzersizi siz de kendi evinizde denemelisiniz.

Shuffle
Odanın herhangi bir yerinde bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Önce sağ bacağınızı sağa sonra da sol bacağınızı sağa basarak odanın diğer köşesine doğru hızlı bir depar yapın. Diğer duvara yaklaştığınız zaman vücudunuzu sola kırarak ters yönde aynı deparı uygulayın. Bu hareketi tam 5 defa tekrar yapın.

Squat Thrusts
Bacaklarınızı birleştirin. Çömelip avuçlarınızı ayaklarınızın dış tarafına koyun. Avuçlarınız yerde duruyorken bacaklarınızı geriye uzatıp plank pozisyonu alın. Sonra da aniden ayağa kalkın. Bu harika hareketi 8 ile 10 defa tekrar yapın.

Ladder DrIll
Yere bant ile yaklaşık 1 metrekarelik bir kare yapın. Sağ ayak ile oluşturduğunuz bu kare içerisine bir adım atıp sol ayağınızı da hemen yanına getirin. Şimdi de sağ ayağınız ile kareden çıkıp yere koyun ve hemen ardından sol ayağınızı da yanına getirin. Stepe benzeyen bu hareketi tam 10 kez tekrarlayın. Sonrasında da aynı harekete sağ ile değil sol ayağınız ile bağlayıp 10 kez daha uygulayın.

Football Feet
Bacaklarınızı 12 parmaklık bir step tahtasının yanlarına yerleştirip dizlerinizi hafifçe kırın. Dirseklerinizi yer ile parelel bir açıda büküp yumruklarınızı sıkın. Şimdi tahtanın üstünde önce sol ve sonra da sağ ayaklarınız ile çıkarken kollarınızı serbest bırakın ve sallamaya çalışın. Önce sağ sonra da sol ayağınızı step tahtasından yavaşça indirebilirsiniz. Bu rahatlatıcı harekete 1 dakika boyunca keyifle devam edebilirsiniz. Bunu 3 set halinde uygulayıp aralarda 30 saniye dinlenin.

POPÜLER YAZILAR