Evde Yapabileceğiniz Kundalini Yoga

Evde Yapabileceğiniz Kundalini Yoga

Yoga açısından kundalini pozisyonu birinci çakra enerji ya da vücuttaki enerji merkezi anlamına gelir. Kundalini, sarmal anlamına gelir. Bu pozisyon bir guru ya da usta gözetimi altında uygulanan pozisyon olmasına rağmen evde kendi başınıza da uygulayabileceğiniz temel bir yoga pozisyonudur.

Evde Yapabileceğiniz Kundalini YogaAdım 1: Tüm yoga pozisyonlarına başlamadan önce yapıldığı gibi kundalini öncesinde de derin bir nefes egzersizi ile işe koyulun. Rahat bir oturma pozisyonuna gelin ve gözlerinizi kapatın. Birkaç derin nefes alın ve rahatlayın. Derin nefesi takiben yavaşça eklem ve kasları gevşetmeye başlayın. Bu sizi hemen ardından yapacağınız diğer yoga pozisyonlarına hazırlar.

Adım 2: Bağdaş pozisyonunda otururken omurganızı hafifçe bükmeye başlayın. Dizlerinizin üzerine elleriniz ile dik oturun. Nefes alarak göğsünü yukarıya doğru kaldırabilirsiniz. Omurganızın kemerli ya da kambur olmadığından emin olun. Unutmayın, bu pozisyonda dimdik durmaya gayret göstermelisiniz. Nefes vererek geriye ve öne doğru eğilin. Şimdi sol omuz üzerinden bakmaya çalışın. Her iki tarafa doğru bu adımları 2-3 kez daha tekrarlayın.

POPÜLER YAZILAR