Göbek Eriten Yaz İçecekleri

Göbek Eriten Yaz İçecekleri

Yaz günü buz gibi bir limonatayı dikip serinlemeyi kim istemez. Ancak bir bardak buz gibi limonata sizi ferahlatsa da vücudunuza birikecek 250 kalori ve 68 gr. yağ olarak geri döner. Ama hemen üzülmeyin. Hem hafif hem de sizi sıcak yaz günlerinde rahatlatacak başka sağlıklı içecekler de var.

Aromalı Su

Vücudunuzun suya ihtiyacı yaz günlerinde daha da artar. Daha fazla su ihtiyacı karşılamak için şekersiz aromalı su içmek en mantıklısı olacaktır. Hem su ihtiyacınızı karşılar hem de alternatif meyveli içeceklerin aksine vicüdunuza daha az şeker yüklemesi yapmış olursunuz.

Karpuz Smoothie

Karpuzun ihtiva ettiği doğal su nedeniyle hiç korkmadan tüketebileceğiniz bu içecek her anlamda susuzluğunuzu giderecek. Ayrıca karpuzun mucize etkilerinden de faydalanabileceksiniz. Karpuz kanserle mücadele eden likopen, arginin ve amino asit zengini bir besindir.

Buzlu Nane Çayı

İşte size sıcak günlerin en rahatlatıcı içeceklerinden biri. Hararetinizi hafifletmenin en güzel yolu. Aynı zamanda nane supereffective göbek düzleştirici etkiye sahip bir besindir. Etli yemekler sonunda tüketilmesi ile midenin bu etleri sindirmesine yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay

Kanser ve kalp hastalıkları riskini azaltmanın yanında antioksidanlar ile birlikte karın yağlanmalarını azaltıcı bir etkisi vardır. Eğer bir egzersiz önceki bir bardak yeşil çay tüketirseniz çalışma sırasında yağ yakımına katkıda bulunacaktır.

Bitter Çukulatalı Milkshake

Evet yanlış okumadınız. Çikolata tüketimi iştahınızı kapatacak ve daha az besin tüketmenizi sağlayacaktır. özellikle spor öncesi küçük bir miktar serinletici bitter çukulatalı milkshake içmeniz daha çok spor ve daha az yemeniz anlamına gelir. Bu da dolaylı da olsa kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

POPÜLER YAZILAR