Güçlü Beden, Güçlü Zihin

Güçlü Beden, Güçlü Zihin

Yoga zihninizi rahatlatır, vücudunuza esnetir. Bazı yoga egzersizleri rahatlatıcı ve dinlendirici olsa da aslında yoga kalp atışlarınızı dengeler. Kalp atışlarının hızlanması ve vücudunuzun hareket halinde oluşu yağlarınızı yakar.

Yoga esnasında ne giymeli? İstediğiniz şeyi giyebileceğiniz gibi dar bir tay ve sıkı bir t-shirt işinizi görecektir. Kesinlikle bol giysilerden kaçınmalısınız. Vücudunuz ile aynı şekli alacak likralı ürünler tercih etmelisiniz. Yoga sırasında şekilden şekle giren bedeninize tam oturacak kıyafetler seçmelisiniz.

Kilo verecek miyim? İyi bir diyet ve düzenli yapacağınız yoga ile kilo vermemeniz için hiç bir sebep yok. Özellikle yağ yakmanıza yardımcı olacak yoga hareketlerini araştırıp bunları uygulayabilirsiniz. Etkisini çok kısa bir süre sonra hissedeceksiniz.

Ne kadar sıklıkla yapmalıyım? Kendinizi dinleyin. Yogaya yeni başlamış biri için haftada üç dört gün 30 ile 90 dakika arasında yoga yapmak faydalı olacaktır.

Stresi azaltır mı? Nefes alıp verişiniz düzenli olmaya başladığı andan itibaren stresinizin azaldığını fark edeceksiniz. Doğru nefes zihninizi güçlendirecek ve duruşunuz da dikleştiği için kendinize olan güveniniz yerine gelecektir. Bu durumda stresi de kolayca def edeceksiniz.

POPÜLER YAZILAR