Güçlü Karın Kasları

Güçlü Karın Kasları

Kısa sürede güçlü karın kaslarına sahip olmak spor salonuna giden herkesin hayallerini süsler. Fakat bu tesadüfen elde edilecek bir şey değildir. Sıkı çalışma ve güçlü bir diyet ile elde edilebilir. Karın kaslarınızın ortaya çıkması için öncelikle yapılması gereken ilk şeyin fazla yağlarınızdan kurtulmak olduğunu unutmayın. Yağlardan kurtulurken bir taraftan da alt ve yan karın kaslarınızı çalıştıracak rutin hareketlere yönelmelisiniz.

Sürekli aynı hareketleri yapmak da diğer kaslarınızın çalıştırılmaması anlamına gelecektir. Çalışma programınızın kaslarınızın durumuna göre güncellenmeli ve mümkün olduğunca yeni egzersizler ile vücudunuzu şekle sokmalısınız.

Uzmanlar en iyi karın kası için haftada en çok üç kez 20-30 dk'lık çalışmaları öneriyor. Çalışma günlerinizin arasına birer gün dinlenme eklemeli ve aşırı çalışmaktan kaçınmalısınız. Eğer haftada üçden fazla karın kası çalışmaıs yapmaya başlar ve çalışmalarınız sırasında kendinizi aşırı zorlarsanız vücudunuz zarar görebilir. Bunu engellemek için kendinizi dinleyin ve yapabileceğiniz hareketlerin miktarını kendinize uygun şekilde ayarlamaya özen gösterin.

 

POPÜLER YAZILAR