Haftada 3.000 Kalori Yakın

Haftada 3.000 Kalori Yakın

Aileniz ile yapacağınız aktiviteler sırasında kalori yakabilir ve bunu eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken hangi aktivitede ne kadarlık bir kalori yakacağınızı hesaplayıp bu aktivitelere odaklanmak olmalıdır.

Bir aile olarak sürekli hareket halindeo lmak sadece sağlığınız için değil aile bağlarınız ve sosyalleşmeniz için de gereklidir. Uzmanlar sürekli aktif kalmanın çocuklar için de uzun vadeli sağlıklı alışkanlıklar oluşturması bakımından oldukça faydalı olduğunu söylüyor.

İnsanların çoğu kilo vermek için daha az kalori almanın yeterli olacağı gibi yanlış bir düşünce içerisine giriyorlar. Oysa kilo vermek için az kalori almak yetmiyor. Aynı zamanda hareket etmek ve alınan kalorileri yakmak da önemli.

Aileniz ile birlikte hangi egzersizleri yapabilirsiniz? Bu tamamen size kalmış. Beraber bir şeyler deneyin ve hangisinden daha fazla eğlendiyseniz onları alışkanlık haline getirin. Böylece spordan daha fazla zevk alan çocuklarınız olacak ve bunu alışkanlık haline getirmeleri daha da kolaylaşacaktır. Eğlenceli ve enerjik ortamlar yaratmak sadece spor için dğeil günlük yaşamınız ve işinizdeki çalışma ortamınız için de faydalı olacaktır.

Günlük yaşamınızda sürekli kalori yakarsınız. İşte size rutin bir günde ortalama ne kadarlık kalori harcadığınızı gösteren basit bir çizelge;

Pencere Silmek - Saatte 336 kalori
Evi Süpürmek - Saatte 240 kalori
Yerleri Silmek - Saatte 325 kalori
Zumba veya ip atlama gibi grup fitness dersleri - Saatte 400 kalori
Pilates - Saatte 150 kalori
Yürüyüş - Saatte 500 kalori
Plajda Vakit Geçirmek - Saatte 430 kalori
Çömelme, eğilme içerir evcil hayvan ile oynamak - Saatte 240 kalori
Dans - Saatte 442 kalori
Frizbi Oynamak - Saatte 170 kalori
Bisiklet Sürmek - Saatte 454 kalori
Mini Golf Oynamak - 170 kalori
Pin-Pon Oynamak - 226 kalori
Kar kürüme (hafif kar) - 362 kalori

Şimdi bunların içinden sevdiğiniz aktiviteleri seçerek haftada 3.000 kaloriyi rahatlıkla yakabilirsiniz. Hareket ettiğiniz her an kalori harcarsınız. Önemli olan aldığınız kalori ile harcadığınız kaloriyi iyi dengeleyebilmektir.

 

 

POPÜLER YAZILAR