Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Hamileyken alınan kilolar bebek doğduktan sonra atılması gereken koca bir yük gibi gelir. Sıkı bir diyet ve hareketli bir yaşam tarzı size bu kilolardan kurtulmak için yardımcı olabilir. Aslında iş yine motivasyonda biter. Kendinizi iyi motive eder ve kilolardan kurtulmak için kararlı olursanız kısa sürede bu fazlalıklara veda edersiniz.

Kilo verme çalışmalarına başlamadan önce kesinlikle bir hedefiniz olsun. Bir kaç kilo mu vereceksiniz yoksa hamilelikten önceki halinize mi dönmek istiyorsunuz? Bu hedefin kesin çizgilerle belirlenmesi başarmak için en önemli etkenlerden biridir.

Plana uygun hareket eder ve bir kaç kilo verdiğinizi görürseniz kendinizi ödüllendirin. Sevdiğiniz bir elbise ya da beğendiğiniz bir DVD. Ödülün ne olduğu pek önemli değildir. Önemli olan burada küçük hedefleri adım adım başararak en büyük hedefe ulaşmaya daha da yaklaşmış olan kendinizi bu konuda motive edecek bir ödüllendirmedir.

Canınız çukulata çekerse çekinmeden yiyin. Ama özellikle kakao oranı daha fazla olan bitter çukulata yiyin. Bundan hemen sonra da yediğiniz çukulatayı yakacak kadar egzersiz yapın. Böylece hem kendinizi dinlemiş hem de daha fazla spor yapmış olacaksınız. Kendinizi arada şımartmanın bir zararı yok.

Kilo kaybınızı ölçecek araçlar kullanın. Tartı ile aranız iyi olmalı. Kilo verdiğinizi görmek sizi daha fazlası için teşvik edecek ve çalışmaya devam etmek için motive olacaksınız.

Dışarıda egzersiz yapmaya alışın. Sabah uykudan uyanıp spor yapmaya gitmek çoğumuz için zor gibi görünebilir. Akşam yatarken sabah sporda giyeceğiniz giysileri yatağınızın baş ucuna bırakın. Böylece sabah uyanır uyanmaz bu kıyafetlere hemen ulaşabilecek ve spora gitmek için hazırlanmanın verdiği üşengeçlikten biraz da olsa kurtulacaksınız. Hatta geceden yarınki sporda giyeceğiniz kıyafetlerle de yatmayı deneyebilirsiniz.

 

 

POPÜLER YAZILAR