Havuz Başında İnce Görünün

Havuz Başında İnce Görünün

Yaz geldi ve havuz başındaki yerinizi aldınız. Peki formunuz nasıl? Havuz başında daha ince görünmeyi ister misiniz? İşte sizi yazın en güzel aktivitesi olan yüzme sırasında daha ince gösterecek bir kaç ipucu;

Turpgillerden uzak durun. Muhtemelen bol tuz ihtiva eden bu besleyici gıdalar bünyenizde şişkinlik yapacak ve vücudunuzu hiç de istemediğiniz bir şekle sokacak. Brokoli, karnıbahar ve brüksel lahanası gibi gıdalar ciddi karın şişkinliklerine yol açabilir. Neyse ki şişkinliği engelleyici yiyebileceğiniz lezzetli şeyler de var; muz ve ananas gibi.

Yavaş yiyin. Lokmaları güzelce çiğneyip tadınız alarak yiyin. Acelemiz yok, nasıl olsa tüm yazın keyfini bol bol eğlenerek geçireceğiz. Hızlı yemek yemek hava yutmaya ve sindirim zorluklarına neden olacağı için karnınızda şişkinlik yapabilir.

Bir tuz banyosu tüm şişkinliğinizi alır. En az iki bardak tuzu banyo suyunuza ekleyip yarım saat içinde kalın. Tuz vücudunuzdaki suyu çekecektir. Sadece havuz öncesi değil bunu alışkanlık haline getirerek vücudunuzdaki şişkinliği kolayca almış olacaksınız.

Yediklerinize dikkat edin ve bolca hareket ile tüm yazın keyfini çıkarın.

POPÜLER YAZILAR