Her Mutfakta Olması Gereken Sağlıklı Yiyecekler

Her Mutfakta Olması Gereken Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı beslenmek söz konusu olduğunda mutfağınızda mutlaka bulunması gereken bazı yiyecekler var. Örneğin elinizin altında hemen ulaşabileceğiniz bir cips tabağı mı, meyve ile dolu bir sepet mi daha sağlıklı görünüyor? Günlük yeme alışkanlıklarınız aslında mutfağınızda yemeğe hazır beklettiğiniz gıdalar ile ilişkilidir. Daha iyi hissetmek için daha iyi beslenmelisiniz. İşte size iyi gelecek ve mutfağınızda her an yemeğe hazır bekletebileceğiniz bazı gıdalar;

Elma Sirkesi

Sindirimi arttırıcı ve burun tıkanıklığını açma gibi özellikleri ile her an yemek ve salatalarınıza ekleyebilin diye dolabınızın bir köşesinde bulunsun. 

Chia Tohumları

Güne enerji dolu başlayın diye kahvaltı tabağınıza bir tutam siyah küçük tanecikli Chia Tohumlarını serpin. Ayrıca çayınıza da karıştırıp tüketebilecğeiniz Chia tohumları lif ve protein açısından oldukça zengin bir besindir.

Meyve

Açlığınızı bastırabileceğiniz en sağlıklı besin hiç kuşkusuz meyvedir. Elma, armut, muz, portakal... Mevsimine göre en taze meyveleri mutfağınızın en görünür ve el altındaki yerinde sergileyin. Böylece ulaşmanız kolay olacak ve her istediğinizde bu vitamin depolarına kolayca ulaşabileceksiniz.

Yoğurt

Yağsız ya da az yağlı yoğurt tüketebilirsiniz. Buzdolabını açın ve gözünüze ilk takılan şey yoğurt olsun. Laktoz deposu bu beyaz mucize sindirim sisteminize de iyi gelecek ve bağırsaklarınızı düzene sokmaya yardımcı olacaktır.

POPÜLER YAZILAR