İş Çıkışı Spor İçin Kendinizi Motive Etmenin Yolları

İş Çıkışı Spor İçin Kendinizi Motive Etmenin Yolları

Tüm gün süren yorucu ve stres dolu zamanların ardından kendinizi spor salonuna atıp bolca egzersiz yapmak iyi bir fikir gibi görünebilir. Fakat gün sonu gelip çattığında kendinizi spor salonuna gitmek için ikna etmeniz gerekebilir. Çünkü spor yapacak enerjiyi bulamayabilirsiniz. Yorucu bir iş gününün ardından biraz kalori yakmak için spor salonuna gitmenizi kolaylaştıracak bir kaç ipucunu sizin için bir araya getirdik;

Ofis masanızda bir kaç ufak dekorasyon değişikliği yapın: İnternette beğendiğiniz bir kıyafetin fotoğrafını print edip masanıza koyabilirsiniz. Böylece akşam olduğunda o elbiseye sığabilmek için bol bol ter atmak için kendinizi motive etmiş olursunuz. Ya da en sevdiğiniz sporcunun fotoğrafını da masanızdan eksik etmeyin.

Güçlü bir kahvaltı yapıp işe gidin: Bol protein ve karbonhidrat dolu kahvaltı tabağı size tüm gün ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. Meyve, sebze ve lifli tahıllar zengin bir kahvaltıda olmazsa olmaz yiyeceklerdir.

Öğleden sonra ufak bir ara öğün yapın: Kan şekerinizi sabit tutacak ve enerjinizi stabilize edecek küçük bir öğünü öğle yemeği ile akşam yemeği arasına sıkıştırabilirsiniz. Böylece spor salonuna gittiğinizde kendinizi oldukça zinde ve  enerji dolu hissedeceksiniz. Ayaklarınız sizi geriye dğil tam da spor salonunun ortasına götürecek.

Egzersiz öncesi aperatif bir şeyler alın: Çoğunlukla karbonhidrat ve biraz proteinden oluşan küçük, kolay sindirilebilir çerezler yemek spor salonunda daha çok çalışmanızı ve ihtiyacınız olan enerjiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Alarm kurup kendinize spor salonunu hatırlatın: Çok stresli bir günün sonunda akşam gideceğiniz spor salonunu unutabilir ve kendinizi evde bulabilirsiniz. Bunu engellemek için mutlaka saatinizin alarmını ya da bilgisayarınızdaki ajandayı akşamki spor salonu için ayarlayın.

Spor kıyafetlerinizi işe götürün: Akşam iş çıkışı spor salonuna geçerken çoğu zaman evrak çantası ile dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu engellemek için spor çantanız her zaman el altında durmalı. Mesai bittiği an kıyafetlerinizi değiştirip yanınıza bir tek spor çantanızı da alıp doğruca egzersiz yapmaya gitmelisiniz. Kısacası kendinize kolaylık sağlayın ki bunun eğlenceli bir şey olduğunu fark edebilin.

Egzersiz sonrası kendinizi mutlaka ödüllendirin: Gün yorucu geçti ve siz bir şekilde spor salonuna gelip egzersizi tamamladınız. Bu harika ve şimdi kendinizi ödüllendirme zamanı geldi. Spor çıkışı sevdiğiniz bir şeyler yapın. Arkadaşlarla takılın ya da güzel bir akşam yemeği yiyin.

POPÜLER YAZILAR