Kadınlar İçin En Güçlü Besinler

Kadınlar İçin En Güçlü Besinler

Kadınların gün boyu kaybettikleri enerjiyi kazanmaları için gerekli vitamin, mineral ve diğer besleyici gıdaları barındıran yiyeceklerin başında böğürtlen gelir. Böğürtlen antioksidan deposudur. Yaz aylarında sulu bir meyve olarak tüketilebilir. Böğürtlende bulunan fenoli kasitler kanser ve kalp hastalıklarına karşı güçlü bir savunma mekanizması geliştirmenizi sağlar. Düşük kalorili olmasının yanında aynı zamanda lifli yapısıyla da sindirim sisteminizin işleyişini düzenlemeye yardımcı olur.
 
Bir diğer besleyici gıda da pancardır. Kalp sağlığı, kanser, alzheimer ve diğer kronik bazı hastalıklarla mücadelede size destek olur. Pancar yaprağı diğer tüm yeşil yapraklı bitkiler gibi en sağlıklı sebze besinlerinin en yoğun olduğu bitkidir.
 
Greyfurt meyvesi de diğer turunçgiller gibi kolesterol düşürücü ve damar sağlığınızı koruyucu bir etki yapar. Buna ek olarak güçlü bir anti oksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser riskini azaltıp cilt sağlığını iyileştirir.
 
Badem yiyerek bol protein, sağlıklı yağlar, E vitamini, lif ve mineral kazanırsınız. Badem aynı zamanda kilo vermenizi sağlayan kasları güçlendirir. Erken yaşlanmayı önler, kanser ve kalp hastalıklarından korur. Diyabet riskini azaltabilir.
 
Bir diğer faydalı besinimiz yoğurttur. Probiyotik olarak bilinen yararlı bakterileri barındırır. Protein, kalsiyum, B12 vitamini ve diğer önemli vitaminleri barındırır. Sindirim sistemi ve bağışıklı sistemini güçlendirir. Daha leziz bir yoğurt deneyimi için katkısız ve sade yoğurda bal ya da taze meyve karıştırarak yemeyi deneyebilirsiniz.
 
Quinoa bitkisi de son zamanlarda oldukça popüler olmuş ve dünya tarafından oldukça sık tüketilen faydalı bir bitkidir. Magnezyum, demir, bakır, forsfor ve lif kaynağı olarak bilinir. Migreni önlemek için kullanılabilir.
 
Erkeklerin pek sevmediği mercimek ise protein, lif, manganez ve demir içerir. Doğum kusurlarıyla savaşan vitamin olarak bilinen Folat zenginidir. Kardiyovasküler fonksiyonları arttırmak ve diyabet hastalığında kan şekerini dengelemek için tüketilebilir. kansızlığı önleyici ve kanser riskini azaltıcı etkileri vardır.
 
Zeytin yağının vücudunuzun bel çevresindeki yağların yakılmasında faydası olduğunu bilinir. Kötü kolesterolü düşürmek, damar sertliğini önlemeye yardımcı olmak ve kalp hastalıkları riskini azaltmak gibi faydaları vardır. Bunun yanında beyin sağlığı ve göğüs kanseri önleyici etkisi olduğu bilinmektedir.

POPÜLER YAZILAR