Kahvaltı İçin Besleyici Fikirler

Kahvaltı İçin Besleyici Fikirler

Kahvaltı günün ilk yemeyi anlamına gelmez. Aynı zamanda sizi güne başlamak için tetikleyen bir öğündür. Besleyici bir kahvaltı sizi günün geri kalanında uyuşukluk hissinden kurtaracak ve konsantrasyonunuzu arttıracaktır. Ayrıca gün içinde sağlıksız gıdalar atıştırmanıza da mani olacaktır.

Avakadolu ve Yanında Kepekli Ekmekten Yapılmış Tost : Kompleks vitaminler ve avakadodaki doymamış yağ size düşük karbonhidratlı nefis bir kahvaltı seçeneği sunar. Bir sonraki öğüne kadar sizi zinde tutmaya yardımcı olur

Domates ve Düşük Yağlı Peynirli Kepekli Sandviç: Bu sadece tost olmak zorunda değil. Yine kepekli bir ekmeğin içine bu kalsiyum ve protein deposu besleyici yiyecekleri doldurup afiyetle yiyebilirsiniz. Gün boyu ihtiyacınız olan enerji hazırlayacağınız bu kahvaltının içinde yer alacaktır.

Yumurtalı Kepekli Tost : 2 yumurta gün boyu ihtiyacınız olan proteini sağlar. Bu ikili size gün boyu tokluk hissi ve enerji verecektir. Böylece öğlece doğru bol şekerli pastaları mideye indirmek istemeyecek kadar tok hissedeceksiniz.

Füme Somon ve Krem Peynirli Tost : Bu kombinasyon düşük karbonhidrat ve bol miktarda Omega-3 sağlayacağı için enerjiniz yerinde ve zinde olacaksınız. Aynı zamanda size tokluk hissi yaşatacaktır. Buna alternatif olarak bir kepekli tost ekmeğinin içine sadece somon yayarak da tüketebilirsiniz.

 

POPÜLER YAZILAR