Kahvaltınız Sizi Şişmanlatabilir

Kahvaltınız Sizi Şişmanlatabilir

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu bildiğimiz halde bu konuda büyük yanlışlar yapmaya da devam ediyoruz. Kahvaltıda tüketilen bazı yanlış gıdalar yüzünden kilo alma ihtimaliniz çok yüksek.

Öncelikle kahvaltıyı çok uzun tutmak güne daha geç başlamak ve vücudumuzun harekete daha geç başlaması demektir. Bu yanlışı yapmamak için kahvaltınızı kısa tutup güne hemen başlayın ve bedeniniz ihtiyacı olan hareketli bir güne hemen başlayabilsin.

Kahvaltıda yağlı şeylerden ziyade yapay tatlandırıcılı şeyler yememeye özen gösterin. Size asıl kiloyu bu zararlı şekerler verecek ve vücudunuzda hızla depolanacaktır.

Kahvaltı esnasında yüksek protein içeren gıdaları tercih etmeniz halinde bu zihinsel olarak sizi güne hazırlayacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca spor performansınızı da arttırarak size ihtiyacınız olan enerjiyi kazandıracaktır.

Kahvaltıda olmazsa olmaz besinlerin başında tabiki C vitamini içeren gıdalar geliyor. Böylece insülin ve kan şekerinizi dengelemiş olacaksınız.

Kahvaltı yapmadan güne başlamak ise yapılmaması gereken büyük bir yanlıştır. Kahvaltınız gün boyu beyninizin nasıl işleyeceğini belirler. O gün atlanan bir kahvaltı öğünü beyninizdeki kimyasal oluşumuna ve bunun neticesinde beyninize zarar verecektir.

Sabah kahvaltıda kilo vermek için et ve fındık yemelisiniz. Ayrıca tahıllı ürünleri de unutmayalım. Bunun yanında Quinoa, fasulye, somon, hindistan cevizi unu, omlet, haşlanmış yumurtadan yapılan krep gibi yiyecekler de kahvaltıda size ihtiyacınız olan şeyi verecektir.

POPÜLER YAZILAR