Kaliteli Uyku Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Kaliteli Uyku Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Kilo vermeye çalışıyorsanız aslında bu amacınıza ulaşmak için dikkat etmeniz gereken en önemli zaman dilimi akşam yemeğindne sonraki dinlenme zamanıdır. Bu zamanda vücudunuz rahatlar ve belki de daha fazla yemek yemek için sizi kandırmak için çeşitli uyarılar gönderir.

Gün boyu hareketli bir yaşam tarzınız varsa akşam olduğunda yerinizde oturmak size yaramayacaktır. gündüz yapmaya devam ettiğiniz hareketi ve yemek yeme alışkanlığınızı gece de sürdürmek için beyniniz tarafından teşvik edileceksiniz. Bu durumda akşam yemeğinden sonra atıştırmak yerine nane çayı gibi iştah kesici içeceklere yönelebilirsiniz.

Akşam yatmadan önce iştahınızı kesecek atıştırmalıklar yerken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü iştah kesici şeyleri yiyip açlığınızı bastırmaya çalışırken en kıymetli şeyden yani sağlıklı bir uykudan olma ihtimaliniz çok yüksektir. Gece boyunca deliksiz ve kaliteli bir uyku belki de gece ihtiyacınız olan en önemli şeydir. Bu açıdan uykunuzu kaçırmayacak ama bir taraftan da iştahınızı kontrol altına alacak çeşitli atıştırmalık tariflerine yönelmek en akıllıca olanıdır.

Kilo vermek isteyenlerin düzenli uyku konusunda her zamankindan daha dikkatli olmaları şarttır. Bu açıdan uyku kalitenizi arttırmak kilo vermenize faydalı olabilir. Daha iyi bir uyku için size şunları önerebiliriz;

Suyun Gücünü Kullanın

Yatmadan önce yaklaşık yirmi dakika boyunca banyoda ışıkları kısıp mum ışığında rahatlatıcı bir müzik eşliğinde ılık suyla duşa ne dersiniz?  Isı kasları rahatlatır ve buhar sinüslerinizi temizler. Temiz ve açılmış bir burun rahatlatıcı bir uyku için olmazsa olmaz denebilir.

Ağrılarla Vedalaşıp Yatağa Girin

10 dakikalık ılık bir banyodan sonra uykunuzu bölebilecek kas ağrılarını engellemek için 5 dakikalık germe hareketleri yapın. Alt sırt ağrısı çok yaygın olduğu için yoga gibi germe ve çekme hareketlerinin yoğun olduğu egzersizleri deneyebilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR