Karın Kaslarınız İçin 3 Etkili Hareket

Karın Kaslarınız İçin 3 Etkili Hareket

Güçlü ve sıkı bir karın kası için mekik dışında yapabileceğiniz pek çok alternatif egzersiz mevcuttur. Karın kaslarının gelişimi için yapmanız gereken karındaki gerilimi arttırmaktır. Kişisel antrenör Rachel Cosgrove karın kaslarının çalıştırılması sırasında kollardan faydalanarak karın kaslarınızın çalıştırılabileceğini söylüyor. İşte uzmanların karın kaslarınızı mekik dışında başka yöntemlerle çalıştırma konusundaki önerileri;

Overhead Press

Başınızın üzerine ağırlık getirmek kol ve omuzlarınız ile birlikte abs kaslarınızı da güçlendirecektir. Yapmanız gereken çok basit. Öncelikle iki dambılıda başınızın üzerine kaldırın. Avuç içleriniz birbirine baksın. Şimdi yavaşça nefes vererek ellerinizi omuz hizanıza indirin. Biraz bekleyip başlangıç konumuna geri dönün. Bu hareketi bir kaç kez tekrarlayın.

Step-Up

Bu hareket bacak ve kalça sıkıştırmaya da yarar. Elinizeki dambılları yere doksan derecelik açı ile bir adım yukarı çıkıp hemen ardından bir adım aşağı inin. Bunu yaparken vücudunuzu olabildiğince gergin tutmalısınız.

Lunge with Rotation

Bir dizinizi kırıp kollarınızı içe doğru açıp yukarı kaldırın. Hemen ardından kollarınızın konumunu bozmayacak şekilde sağa ve sola dönün. Bu egzersiz ile bel ve karın bölgenizin çalıştığını hemen fark edeceksiniz. Hemen ardından bacak dğeiştirip aynı hareketi tekrarlayabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR