Kasların Belirgin Olarak Ortaya Çıkma Süresi

Kasların Belirgin Olarak Ortaya Çıkma Süresi

Sıkı bir kas çalışmasının neticesini çok kısa ürede alamayacağınız kesin. Peki ama sıkı çalışıp onca yorgunluktan sonra karnınıza bakıp kaslarımızı ne zaman görmeye başlayacaksınız. Bu süre yapılan antremana bağlı olarak dğeişse de uzmanlar ortalama 4-8 hafta içinde kaslarınızın belirmeye başlayacağı konusunda hem fikir.

Bu süre, kaslarınızı göstermeye yetmese bile merdiven çıkarken daha az zorlandığınızı hissetmeniz için yeterli bir süre. Kaslarınızın görünmeye başlaması için öncelikle kaslarınızı örten yağ tabakasından kurtulmanız şart. Durum böyleyken yapmanız gereken ilk iş yağ yakıcı egzersizlere başlamak olamalıdır. Hemen ardından gelecek yoğun kas yapıcı egzersizler ile kısa sürede kaslarınıza kavuşacaksınız.

Egzersizlerin yanında yediklerinize de dikkat etmeli ve kas yapıcı diyetlere de yönelmelisiniz. Örneğin kas yapmak isteyen biri günlük protein alımına çok dikkat etmelidir. Bu durumda kas egzersiz programınıza başlamadan önce yapacağınız diet için de uzmanına başvurmanız en akıllıca olanıdır.

POPÜLER YAZILAR