Katılabileceğiniz Egzersiz Sınıfları

Katılabileceğiniz Egzersiz Sınıfları

Egzersiz sınıfları sosyalleşip sporun tadına varabileceğiniz aktivitelerdir. Bu sınıflarda her türlü sporu topluca yapar ve bireysel çalışmanın sıkıcılığından kurtulabilirsiniz. Eğlenceli ve heyecan verici bu egzersiz sınıflarının her türlüsünü bulmanız mümkündür; Zumba, Dans, Kikboks ve Yoga gibi.

Zumba

Zumba deyince aklınıza eğlence, dans ve hareketli müzik gelebilir. Zumba eğlenceli olduğu kadar harika bir egzersizdir. Toplu olarak yapılan Zumbanın, kalp sağlığı, kardiyo ve kilo kaybı gibi faydaları yanında çok iyi bir sosyalleşme ortamı olduğu söylenebilir. Zumba eğitmeni Kass Martine göre katılımcılar eğlenerek saatte yaklaşık 850 kalori yakar. Buna ek olarak da eğlenir ve iyi bir ruh hali ile ayrılırlar.

Kikboks

 

Bu egzersiz de çok iyi bir aerobik egzersizidir ve dövüş sanatlarının getirdiği denge koordinasyonu kazandırır. Kikboks, ip atlama, tekme, yumruk gibi hareketlerle kilo dengeleme ve stress atmanıza yardımcı olacaktır. Kikboks sırasında bir çok kas grubunuzu aynı anda çalıştırmış olursunuz. Bu sınıflarda yapacağınız fiziksel kondisyonun yanında aynı zamanda dövüş sporlarını tatbik edip kendinizi savunmayı da öğrenmiş olursunuz.

Sıcak Yoga

 

Bu sınıflarda yoga -bildiğimizin aksine- 40 derece ısıtılmış ve yüzde 40 nem oranına sahip salonlarda yapılır. Bu da Yoga sırasında sizin de tahmin edeceğiniz gibi oldukça fazla terleyeceğiniz anlamına gelir. Bu yogada hedeflenen şey kalp atışlarınızı düzenleyip ve günlük işlerinizi yapmakta en sık kullandığınız kas gruplarınızı çalıştırmaktır. Bunun yanında terleme youluyla ağır toksinlerden kurtulur ve derin nefes ile rahatlamanıza yardımcı olur. Tabiki bildiğimiz yoganın esneklik, mukavemet gibi olumlu etkilerinin tümünü bedeninizde hissetmenizi sağlayacaktır.

Bisiklet

Hemen etkilerini görebilecğeiniz bir egzersiz sınıfıdır. Bu sınıfta arkadaşlarınız ile 1 saat bisiklet sürmek size kolayca 600 kalori kaybettirecektir. Sabit bir bisiklet üzerinde yapılır ve tüm katılımcılar aynı anda sürmeye başlayıp aynı anda bırakırlar. Kalp ritminizi ayarlar ve bacak kaslarınızı geliştirmenize fayda sağlar.

 

 

POPÜLER YAZILAR