Kilo Vermek İçin Ne Zaman Yemek Yemeli?

Kilo Vermek İçin Ne Zaman Yemek Yemeli?

Kilo vermek için ne zaman yediğimiz mi önemli ne yediğimiz mi? Aslında cevap basit; doğru zamanda doğru şeyi yemelisiniz. Yedikleriniz tokluk hissinizi etkiler ve bu vücudunuza girecek besinlerin miktarını belirler. Tokken bir şey yemek istemezsiniz. Bu durumda sizi tok tutacak besinleri almak mantıklı görünüyor. Fakat günlük yaşamınızda almanız gereken kalori miktarını da göz önğnde bulundurmanız gerekir. Yeteri kadar kalori almaz ama tok kalırsanız vücudunuza yarardan çok zarar getirirsiniz.

Güne başlar başlamaz yapmanız gereken ilk şey kahvaltı etmek olmalıdır. Yapılan araştırmalarda kahvaltı için en uygun zaman uyanmanızı takip eden ilk saat kahvaltı etmektir. Çok zengin bir kahvaltı yapmak zorunda değilsiniz. En azından bir bardak su da içebilirsiniz. Burda amaç vücudunuza uyandığınızı ve güne hazır olduğunuzu anlatmaktır.

Kahvaltıdan sonra ara ara yemek yiyebilirsiniz. Yine yapılan araştırmalarda öğünler arasındaki süre 3 saati geçmemeli ki kan şekeriniz dengede kalabilsin. Kilo vermek için yine vücudunuzun günlük harcayacağı enerji miktarı kadar yemek yenmesi gerektiği asla unutulmamalı.

Akşam yemeğini 19:30 gibi yemek en makul saat olabilir. Bu bünyeden bünyeye değişse de akşam 7 gibi yemek yediğimizde metobolizmamız yediklerimizi tamamen sindirip sabah 4 gibi yavaşlamaya başlar.

Şüphesiz size yüzde yüz kilo verdirecek bir öğün önermek yanlış olacak ama herkesçe bilinen bir şey var; güçlü bir kahvaltı ve gün içinde hafif atıştırmalar, gün sonunda da sizi rahatlatacak basit bir akşam yemeği bu konuda size faydalı olacaktır.

POPÜLER YAZILAR