Kilo Vermeye Kahvaltıdan Başlayın

Kilo Vermeye Kahvaltıdan Başlayın

Kilo vermek için sabah kahvaltısında ne yiyebiliriz? Bu soruyu sorarken kilo vermeyi hedeflemiş biri gibi düşünelim. Amacımız kilo vermekse sabah tüketmemiz gereken gıdalar yanında hareketli bir yaşam tarzına sahip olmamız gerektiği asla unutulmamalıdır. Bu küçük hatırlatmadan sonra şimdi sabah kahvaltıda tüketip kilo vermenize yardımcı olabilecek gıdalara geçebiliriz;

Kio vermebilmek için ihtiyacınız olan bir kelime: Protein. Araştırmalarda yumurta ve pastırma gibi yüksek proteinli kahvaltının size kilo verdirebileceği sonucu ortaya çıktı. Bunun gibi gıdaları tüketmek yemekten sonra daha fazla tok hissetmenize yardımcı olacağı gibi gün boyu bu etkiyi göstermeye devam edecektir.

American Journal'ın yaptığı yeni bir çalışmada, yüksek proteinli kahvaltı yapan insanların düşük proteinli bir yemek ile güne başlamış olanlara kıyasla akşam daha az yağlı ve daha az şekerli aperatifler tükettikleri ortaya çıktı. Bu da sağlıklı beslenme ve ihtiyacınız olandan daha fazla kalori yüklemesi yapmayacağınız anlamına geliyor.

Başka bir çalışmada çıkan sonuç çok şaşırtıcıydı; Yüksek proteinli kahvaltı yiyenler açlık hissini daha iyi kontrol edebiliyor ve diyabet gelişme riskini azaltabiliyorlar. Bu tip bir kahvaltı ile glikoz ve insülin değerleri daha tutarlı ve kontrol edilebilir düzeyde kalıyor.

POPÜLER YAZILAR