Kısa Antremanlarla Kas Çalışmak

Kısa Antremanlarla Kas Çalışmak

Yaz geldiğinde tüm kışı spor salonunda geçirenlerin ektiklerini biçme vakti de gelmiş sayılır. Tüm kışı yoğun bir fitness antremanı ile geçirmek yerine kısa ama sürekli bir çalışma kas yapmak için yeterli olabilir mi?

Kondisyon uzmanı Chris Powell, aynı anda bir çok kası çalıştıracak bileşik egzersizlerle bunun mümkün olabileceğini söylüyor. Hem de bunu günde 10 dakikanızı bileşik egzersizlere ayırarak kolayca gerçekleştirebileceğinizi iddia ediyor. Kendi öğrencilerine uyguladığı egzersiz programı ile kişileri günde 10 dakikalık periyotlarda bileşik egzersizlere yönlendiriyor.

Aslında bir yerde haklı olabileceğini düşünmek pek de yanlış lmaz. Çünkü bir agzersizin yoğunluğundan çok devamlılığı önemli bir etken. Ne kadar uzun süre çalışırsanız vücudunuzun o kadar şekle girer ve bunu kendi gözlerinizle gözlemlemeye başlarsınız.

Egzersizlerin yanında kaliteli ve sağlıklı bir beslenme de amacınıza daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak atlanmaması gereken bir nokta. Tabi bunun yanında vücudunuzun kas yaparken kullanacağı gerekli besinleri de unutmamak gerekir.

POPÜLER YAZILAR